REKLAMA
Lucas Tour

o DANIEL GALAS : Herezja COVIDIANIZMU w Kościele. Fanatyczny lęk i zakłamanie?

o DANIEL GALAS : Herezja COVIDIANIZMU w Kościele. Fanatyczny lęk i zakłamanie?

Kazanie ojca Daniela Galasa ze wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

Daniel Galus – polski prezbiter Kościoła katolickiego związany z Ruchem Odnowy w Duchu Świętym. Znany z organizowania modlitewnych spotkań ewangelizacyjnych, początkowo w Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie, następnie w Sanktuarium o. Pio oraz hali widowiskowo-sportowej Arena w Częstochowie. Publicznie występuje jako „Ojciec Daniel”.

Święcenia kapłańskie otrzymał w 2007 roku i zaczął prowadzić pustelnię Zesłania Ducha Świętego w Czatachowie w województwie śląskim. Po kilku latach wokół pustelni powstała Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa, której Galus jest pasterzem

W 2017 roku arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski, poinformował że Daniel Galus, prezbiter archidiecezji częstochowskiej, otrzymał święcenia kapłańskie w 2007 roku jako członek Wspólnoty Pustelników pw. Ducha Świętego w Czatachowej, lecz Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa nie posiadała wówczas kościelnego zatwierdzenia, gdyż złożone przez nią projekty Statutu były przedmiotem prac powołanej w tym celu Komisji. Komunikat informował, że duchowny rozpoczął posługę duszpasterską w duchu wspólnot charyzmatycznych nie z polecenia swojego biskupa, ale z własnej inicjatywy, a Fundacja „Anioł Miłosierdzia” działająca przy wspólnocie także nie jest podmiotem kościelnym.

Podobne zalecenia i informacje opublikował Andrzej Czaja, ordynariusz opolski, oraz kanclerz kurii płockiej, Piotr Grzywaczewski.

W 2020 roku Galus krytykował większość obostrzeń przyjmowanych przez polski rząd w walce z koronawirusem. W związku z tym kuria częstochowska poinformowała, że Galus został wysłany na półroczne rekolekcje w odosobnieniu, czemu się nie podporządkował

Źródło: wikipedia.org

05-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)