REKLAMA
Lucas Tour

O przyrodzie słów kilka – konkurs recytatorski „Alfabet Przyrody” (ZDJĘCIA)

JASŁO / PODKARPACIE. We wtorek 16 maja 2017 r. odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych „Alfabet Przyrody”. Na deskach sceny MDK prezentowali się uczniowie z: Jasła, Duląbki, Opacia, Dębowca, Brzysk, Zarzecza, Umieszcza, Krempnej, Szebni i Harklowej.


Młodzi recytatorzy przesłuchiwani byli w II kategoriach wiekowych. Uczniowie klas I-III mieli za  zadanie przygotować jeden utwór poetycki dotyczący przyrody bądź ekologii, natomiast uczniowie klas IV-VI fragment prozy o tej samej tematyce.

Repertuar recytatorów był bardzo zróżnicowany , uczniowie sięgnęli po teksty różnych autorów, min. H. Sienkiewicza, W. Reymonta, Beaty Pawlikowskiej, Jana Brzechwy, Leopolda Staffa i innych.

Powołana przez  organizatora komisja w składzie: pani Dorota Setlak z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, pani Beata Ablewicz z  Gminnej Biblioteki w Szebniach oraz pan Paweł Wałczyk, instruktor teatralny i muzyczny z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach przyznali nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

I kategoria wiekowa, klasy I-III
I miejsce – Magdalena Kwiatek (Szkoła Podstawowa nr 2  w Jaśle),
II miejsce – Sebastian Wachowski (Szkoła Podstawowa w Duląbce),
III miejsce ex aequo – Martyna Babiarz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Klara Doniec (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle),
Wyróżnienia: Maja Mikoś (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Kamila Zawada (Zespół Szkół w Szebniach), Adriana Owczorz (Szkoła Podstawowa w Duląbce), Bartłomiej Mlicki (Szkoła Podstawowa w Duląbce).

II kategoria wiekowa, klasy IV-VI
I miejsce – Sandra Wachowicz (Szkoła Podstawowa w Opaciu),
II miejsce – Zuzanna Bernacka (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle),
III miejsce – Wiktoria Gustek (Szkoła Podstawowa w Brzyskach),
Wyróżnienia: Julia Momot (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Wiktoria Ignarska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Kinga Dunaj (Szkoła Podstawowa w Zarzeczu), Agnieszka Barzyk (Szkoła Podstawowa w Duląbce), Oliwia Wachowska (Szkoła Podstawowa w Duląbce).

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Jaśle. Wszystkim recytatorom organizatorzy serdecznie dziękują za obecność, a osobom nagrodzonym gratulują i życzą dalszych sukcesów.

Źródło: MDK w Jaśle

18-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)