REKLAMA
Lucas Tour

Ogromne zniszczenia pod Jasłem. Potrzebna żywność i odzież (VIDEO, ZDJĘCIA)

TRZCINICA / PODKARPACIE. W podjasielskiej Trzcinicy doszło w ubiegły weekend do prawdziwego kataklizmu. To jedna z kilku miejscowości najbardziej dotkniętych przez nawałnice, jakie przeszły przez Podkarpacie. Skala zniszczeń jest ogromna. Organizowana jest zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców, którzy utracili dorobek swojego życia. Strażacy apelują o przekazywanie żywności długoterminowej, odzieży czy środków czystości.

Wskutek ulewnych deszczy, nawałnic i powodzi, do jakich doszło w miniony weekend uszkodzeniu uległy drogi, zarówno wojewódzkie jak i powiatowe oraz gminne. Woda nie oszczędziła zjazdów, przepustów. Przydrożne osuwiska zniszczyły całkowicie małe drogi, które zniknęły na całych setkach metrów. Olbrzymie straty ponieśli także mieszkańcy oraz przedsiębiorcy.

Jak informowały służby wojewody podkarpackiego, powiaty jasielski i krośnieński należały do tych, które w sobotę 27.06 najbardziej odczuły skutki gwałtownych ulew. Nawałnice czyniły ogromne zniszczenia, w wielu przypadkach odbierając mieszkańcom dorobek ich życia.

W dniu 27.06.2020 r. odnotowano łącznie 1122 zdarzeń związanych ze skutkami frontu burzowego. Najwięcej w powiatach jasielskim -549, krośnieńskim -176, przemyskim -73, brzozowskim 50 i łańcuckim. Działania głównie polegały na pompowaniu wody z zalanych budynków, posesji, odcinków dróg, udrażnianiu przepustów drogowych, usuwaniu powalonych konarów i drzew. Konieczna była również ewakuacja 29 osób z zalanych budynków w miejscowości Trzcinica gmina Jasło w powiecie jasielskim oraz 15 osób w pow. krośnieńskim w gm. Jedlicze – przekazywała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy ​Wojewody Podkarpackiego.

O pomoc dla mieszkańców Trzcinicy apelują strażacy z OSP Harklowa:

Zwracamy się z ogromną prośbą o zbiórkę dla powodzian z Trzcinicy. Prosimy o takie produkty jak:

-wodę pitną -środki czystości -ręczniki papierowe -odzież i obuwie -żywność długoterminową

I wszystkie inne rzeczy które mogą się przydać.

Przedmioty te można przynosić codziennie do Remizy OSP Harklowa.

Więcej info pod Nr. Tel : 888990768

VIDEO z Trzcinicy (26.06.2020)

Obserwator Burz – Podkarpacie / Facebook
 

Zdjęcia z 26.06.2020: asp. sztab. Tomasz Flak z KP PSP w Przeworsku. Fotografie wykonano wczoraj wieczorem, w nocy oraz dzisiaj rano na terenie miejscowości: Kańczuga, Manasterz i Jawornik Polski, czyli w powiatach: przeworskim i jarosławskim

źródło: Red., PUW w Rzeszowie, OSP Harklowa / Facebook, Obserwator Burz – Podkarpacie / Facebook foto nagłówek: poglądowe


30-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)