REKLAMA
Lucas Tour

Ojciec z synem zdewastowali elewację bloku. Byli pijani

JASŁO / PODKARPACIE. Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie elewacji bloku. Pijany ojciec z synem na ścianach budynku namalowali farbą różne napisy. Swoim działaniem spowodowali straty w wysokości 2 tysięcy złotych.

O niszczeniu elewacji bloku przy ul. Metzgera w Jaśle dyżurnego komendy powiadomił świadek zdarzenia. Zauważył on osobę, która malowała napisy na ścianie budynku. Po chwili na miejscu był policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali kilku mężczyzn, obok których stało wiadro z farbą i pędzlem.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że związek z uszkodzeniem elewacji ma 23-letni mieszkaniec Jasła oraz jego 49-letni ojciec. Mężczyźni początkowo nie przyznawali się do zarzucanego im czynu, tłumacząc, że wykonują prace remontowe polegające na odmalowaniu znajdującej się w pobliżu metalowej bramy.

W czasie interwencji podejrzani nie reagowali na polecenia policjantów, a jeden z nich próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Podczas zatrzymania stali się wulgarni i agresywni.  W pewnym momencie zaatakowali funkcjonariuszy. Policjanci obezwładnili pijanych mężczyzn, założyli im kajdanki i przewieźli do komendy. Badanie alkomatem wskazało w organizmie 23-latka ponad 2 promile, a u jego ojca 1,5 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu podejrzani usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. Straty jakie wyrządzili wstępnie oszacowano na 2 tys. zł. Opowiedzą również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zmuszanie ich przemocą do zaniechania prawnej czynności służbowej.

źródło: KPP Jasło

19-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)