REKLAMA
Lucas Tour

Park Tajemnicza Solina otwarty! W krainie Biesów i Czadów (SPACER VIDEO, DUŻO FOTO)

Park Tajemnicza Solina otwarty! W krainie Biesów i Czadów (SPACER VIDEO, DUŻO FOTO)

SOLINA / PODKARPACIE. Wioska Czadów, Osada Olbrzymów, Studnia bez dna, Labirynt Biesa czy roztańczone Rusałki – to tylko niektóre z atrakcji Parku Tajemnicza Solina, który właśnie został otwarty dla turystów. Na gości odwiedzających soliński ośrodek turystyczny, należący do Grupy PKL i PFR, przez cały weekend czekają również dodatkowe niespodzianki i wspaniała zabawa. Główne atrakcje odbywają się na Górze Jawor, na którą dotrzemy koleją gondolową podziwiając niezwykłe krajobrazy Bieszczadów. Park został otwarty dzisiaj. Publikujemy nasz SPACER VIDEO oraz obszerną galerię ZDJĘĆ.

Park Tajemnicza Solina otwarty! Odkryj bieszczadzkie legendy i poznaj nowe atrakcje w ośrodku PKL

Youtube.com / PolskieKolejeLinowe

Kolejna atrakcja znajdująca się na terenie nowego ośrodka turystycznego w Solinie należącego do Grupy PKL i PFR, została właśnie udostępniona dla turystów. Goście odwiedzający soliński ośrodek mogą nie tylko zachwycać się krajobrazami Bieszczadów – podczas podróży koleją gondolową – ale również w Parku Tajemnicza Solina poznać historie i legendy związane z tym niezwykłym miejscem. Dzięki udostępnionej właśnie atrakcji turyści mogą przekonać się, że Bieszczady to tajemnicza i legendarna kraina. Goście ośrodka PKL Solina w udostępnionym właśnie parku mogą spędzić czas aktywnie, poznając w ciekawy i zabawny sposób historię oraz podania związane z tym urokliwym regionem. Każdy kto odwiedzi ośrodek turystyczny w Solinie w ten weekend skorzysta również z dodatkowych niespodzianek.

Czady w Parku Tajemnicza Solina

 

Powstanie parku tematycznego w Solinie wpisuje się w strategię rozwoju PKL. Tworzymy ofertę turystyczną nie tylko w ośrodkach w wyjątkowych lokalizacjach ale taką, która jest niepowtarzalna. Park Tajemnicza Solina jest kluczowym punktem podróży i sposobem na rodzinne odkrywanie tego regionu w ośrodku turystycznym Grupy PKL i PFR – mówi Daniel Pitrus, prezes Polskich Kolei Linowych.

Ośrodek turystyczny PKL Solina

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jedziemy na spacer do parku

Poznaj bieszczadzkie legendy w Parku Tajemnicza Solina

Nowy ośrodek należący do Grupy PKL i PFR w Solinie to nie tylko niezwykłe krajobrazy, z którymi utożsamiane są Bieszczady, to także legendy, które możemy poznać w Parku Tajemnicza Solina.

Barwne Czady i roztańczone Rusałki w Parku Tajemnicza Solina

Zanim jednak dotrzemy na Górę Jawor i spotkamy się z Czadami, a w parku tematycznym odkryjemy tajemnicę Bieszczad, tuż przy dolnej stacji Plasza przez cały weekend na najmłodszych czekają szczudlarze, kolorowe balony oraz animatorzy.

Główne atrakcje zaplanowane są na Górze Jawor, na którą – podziwiając niezwykłe krajobrazy zielonych Bieszczadów – dotrzemy koleją gondolową PKL. Przy górnej przez cały weekend będzie kolorowo od grupy animatorów, bajkowych postaci, baniek mydlanych oraz waty cukrowej. Ale prawdziwe atrakcje, zabawy i magiczne legendy czekają na turystów w samym sercu Tajemniczej Soliny. Miejscu, gdzie intrygujące istoty – Czady – zabierają gości ośrodka do niezapomnianego świata radości i zabawy.

Zabawa w Wiosce Czadów

Park Tajemnicza Solina wpisuje się w oczekiwania turystów, którzy w ostatnich latach zmieniają sposób spędzania wolnego czasu na bardziej aktywny, w bliskości z naturą i w gronie rodzinnym. Stąd pomysł, by w ośrodku w Solinie stworzyć park tematyczny na otwartej przestrzeni i wpisany w otoczenie. Temat, który przybliżamy w Parku Tajemnicza Solina związany jest z bezpośrednio z regionem. To tutaj nasi goście dowiedzą się o postaciach z bieszczadzkich legend. W Parku Tajemnicza Solina dzieci spotkają zabawne Czady. I właśnie historia i legendy Bieszczad są głównym bohaterem naszego Parku – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Otwarcie Parku Tajemnicza Solina

Park Tajemnicza Solina to doskonale zaprojektowana przestrzeń, której motywem przewodnim są legendy bieszczadzkie. PKL tworząc to baśniowe miejsce zadbały nie tylko o dobrą zabawę, ale przede wszystkim o to, by doświadczyć owianej tajemnicą opowieści o rusałkach, olbrzymach, biesach, czy też czadach. Czady uwielbiają zjeżdżać z górki na liściach, czasami korzystają z pustych konarów, dlatego też zapraszają wszystkich do wspólnego skorzystania z czadowego ślizgu.

Piotr Uruski, przewodniczący sejmowej podkomisji stałej do spraw turystyk

Park Tajemnicza Solina jest doskonałym uzupełnieniem oferty proponowanej przez ośrodek turystyczny PKL Solina. Kolejka jest niewątpliwym magnesem, ale cała infrastruktura towarzysząca stanowi pakiet atrakcji, dzięki któremu odwiedzający nas goście zostaną tu na dłużej. Miałem okazję uczestniczyć w otwarciu parku i śmiało mogę stwierdzić, że jest to ciekawe i pełne niespodzianek miejsce. Jestem przekonany, że całe rodziny będą przeżywały wiele niezapomnianych radości podczas odwiedzania tego krainy Biesów i Czadów – powiedział przewodniczący sejmowej podkomisji stałej do spraw turystyki, Piotr Uruski. – Serdeczne gratulacje szczególnie dla wójta gminy Solina Adama Piątkowskiego za upór i determinację w dążeniu do zrealizowania tej inwestycji.

Odnajdź tajemną drogę w Labiryncie Biesów

Najmłodsi w parku mogą wykazać się zręcznością i korzystając z Czadowego toru sprawnościowego sprawdzić, czy są tak sprytni jak Czady.

Młodzi turyści w Osadzie Olbrzymów mogą zaobserwować pozostałości po obecności potężnych istot, które swym wzrostem przewyższały nawet najwyższe szczyty Bieszczadów. Jednym z najbardziej tajemniczych miejsc w parku jest Studnia bez dna, która prowadzi do wnętrza ziemi. To w niej odkryjemy tajemnicę, która niesie ze sobą wiele niespodzianek.

Czadowo!

W Wiosce Czadów posłuchamy radosnych brzmień bębna, a także spotkamy wesołe Czady, Rusałki i Czuhajstra, który zatańcowuje wszystkich do upadłego!

Weekend otwarcia Parku Tajemnicza Solina trwa 23 i 24 lipca od godz. 10:00 do 20:00. Kolej gondolowa PKL Solina czynna jest codziennie od 10:00 do 21:00.

Mapa Parku Tajemnicza Solina

Park Tajemnicza Solina zlokalizowany na Górze Jawor w ośrodku turystycznym PKL

PKL rekomendują zakup biletów z wyprzedzeniem na stronie www.pkl.pl lub w biletomatach. Parking PKL znajduje się 600 m. od stacji dolnej Plasza.

Informacje o atrakcjach w ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych znajdują się na stronie internetowej PKL.

NASZA GALERIA ZDJĘĆ Z PIERWSZEGO DNIA FUNKCJONOWANIA PARKU TAJEMNICZA SOLINA

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pierwszy przejazd kolejką nad zaporą w Solinie

źródło: Red., materiały nadesłane

foto galeria i video: eSanok.pl


28-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)