REKLAMA
Lucas Tour

Pirat! 144 km/h w terenie zabudowanym!

Podczas majowego weekendu funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wszystkich komend dbali o to, aby na naszych drogach było bezpiecznie. Jednym z częstych wykroczeń popełnianych przez kierowców jest jazda z nadmierną prędkością. Rekordzista, zatrzymany w Umieszczu, pędził z prędkością 144 km/h.

W minioną sobotę (2 bm.) w Umieszczu (powiat jasielski), około godz. 20, na drodze powiatowej, policjanci zmierzyli prędkość osobowej alfy romeo. Kierujący nią 34-latek, nie zważając na ograniczenia, jechał z prędkością 144 km/h. Mężczyzna został ukarany grzywną i stracił prawo jazdy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej, obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

Zdjęcie poglądowe / archiwum Policji

 

04-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)