REKLAMA
Lucas Tour

Pociąg do Komańczy – strzałem w dziesiątkę! (FILM, ZDJĘCIA)

Informacja opatrzona takim właśnie tytułem ukazała się w dniu 3 września na oficjalnej witrynie internetowej Przewozów Regionalnych. Z turystycznych kursów relacji Jasło – Komańcza, w okresie pięciu weekendów sierpnia, skorzystało ponad 2600 pasażerów!

O uruchomione na wniosek Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w dniu 1 sierpnia połączenie turystyczno – weekendowe z ogromną determinacją walczył Jerzy Zuba – pełnomocnik Burmistrza Zagórza d.s Kolei i radny Powiatu Sanockiego. Kiedy Zarząd Województwa Podkarpackiego wyraził zgodę na jak to określono kolejowy eksperyment z linią 107 w roli głównej, Zuba wspierany przez zespół wolontariuszy w składzie: Adam Filar, Damian Biskup, Igor Wójciak oraz bracia Tomasz i Witold Święch w niespełna 2 tygodnie wdrożył kampanię społeczną „KochamKolej.pl”.

naglowek

Akcja, której honorowego patronatu udzielił Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony: mediów, samorządów lokalnych, firm z branży turystycznych, polityków a przede wszystkim podróżnych. To właśnie z myślą o nich przygotowano stale powiększający się o kolejnych partnerów system ulg i promocji gdzie ważny bilet kolejowy jest: darmową wejściówką (na wystawę lub koncert), kuponem rabatowym (w restauracji, hotelu, galerii) a nawet losem w loterii, zaplanowanej na podsumowanie niespełna dwumiesięcznego (sierpień – wrzesień br.) okresu kursowania weekendowych pociągów turystycznych w Bieszczady. Kompletne zestawienie partnerów uczestniczących w opisywanym tu programie dostępne jest na witrynie internetowej www.KochamKolej.pl

Zadowolenia z sukcesu kolejowej kampanii nie ukrywa jej sanocki współkoordynator Damian Biskup, który odnosząc się do tytułowej informacji umieścił na swoim profilu FB następujący komentarz:
– (…) przed nami piękna Polska Złota Jesień, która w Bieszczadach jest najpiękniejsza. Chcesz to zobaczyć? Szynobus czeka.

Niezwykle udany półmetek akcji zbiegł się w czasie z uroczystą inauguracją projektu pn. „Wojewódzki Fundusz Kolejowy”, która miała miejsce 3 września br. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. Podczas spotkania przedstawiciele 43 podkarpackich samorządów podpisali listy intencyjne otwierające realizację przedsięwzięcia nakierowanego na poprawę stanu infrastruktury kolejowej. Gminę Zagórz w randze pełnomocnika Burmistrza Zagórza d.s. Kolei reprezentował Jerzy Zuba, który nie ukrywa, iż kolejowy szczyt miał dla niego szczególne znaczenie.
– Podpisanie listów intencyjnych w sprawie wojewódzkiego funduszu kolejowego świadczy o coraz lepszym klimacie dla transportu kolejowego na Podkarpaciu. Na początku tej drogi trudno było się przebić z rozwiązaniami korzystnymi dla naszego środowiska ale ostatecznie w połączeniu z efektami akcji kochamkolej.pl możemy mówić o sukcesie. Nie byłoby go bez zaufania, którym na kolejowym froncie obdarzył mnie burmistrz Ernest Nowak – podkreśla pełnomocnik Burmistrza Zagórza d.s. Kolei.

Relacja wideo z podpisania listów intencyjnych w sprawie Wojewódzkiego Funduszu Kolejowego ju niebawem na łamach naszego portalu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KOCHAM KOLEJ: Tłumy turystów przyjechały w Bieszczady szynobusem (FILM, ZDJĘCIA)

KOLEJ: Kolejny sukces akcji KochamKolej.pl. Na torach pojawi się większy szynobus. 100 miejsc więcej!

 

red.

04-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)