REKLAMA
Lucas Tour

PODKARPACIE: 11 wypadków. 1 osoba zginęła, 11 rannych

PODKARPACIE. Policjanci zakończyli działania prowadzone w czasie Świąt Wielkanocnych. W ciągu 4 dni świątecznego weekendu doszło do 11 wypadków, w których rannych zostało 11 osób, a 1 zginęła. Do tragicznego wypadku doszło w piątek, na ul. Obozowej w Przemyślu. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 30 nietrzeźwych kierowców.

W trakcie działań, ukierunkowanych na bezpieczeństwo podczas Świąt Wielkanocnych, policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie całego województwa czuwała zwiększona liczba policyjnych patroli.

Funkcjonariusze monitorowali dopuszczalną prędkość pojazdów i reagowali na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:

  • nieprawidłowe wyprzedzanie,
  • omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych,
  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Podczas prowadzonych działań na podkarpackich drogach doszło do 11 wypadków, w których rannych zostało 11, a 1 osoba zginęła. Do tragicznego wypadku doszło w piątek, około godz. 13:30, na ul. Obozowej w Przemyślu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mitsubishi, przejechał przez dwa pasy jezdni, uderzył w przystanek autobusowy i potracił pieszą stojącą na przystanku. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Niestety jej życia nie udało się uratować. Kierujący mitsubishi był trzeźwy.

Podkarpaccy policjanci udaremnili dalszą jazdę 30 nietrzeźwym kierowcom.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu.

Zdjęcie poglądowe. Arch. Policji

KWP


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

11-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)