REKLAMA
Lucas Tour

Policja przypomina o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych

Policjanci, także wspólnie z pracownikami sanepidu i przedstawicielami innych służb, prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podczas codziennej służby sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w miejscach skupiających duże ilości ludzi oraz w środkach transportu publicznego. Funkcjonariusze sprawdzają również, czy osoby stosują się do zasad kwarantanny i pozostają w miejscu odizolowania. W razie potrzeby służą pomocą.

Epidemia koronawirusa nadal trwa, a liczba zachorowań na COVID-19 wciąż jest wysoka. Policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pod ich szczególnym nadzorem są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką.

Policja apeluje o przestrzeganie tych zasad. Mundurowi w przypadkach rażącego lekceważenia prawa, wyciągają konsekwencje wobec popełniających wykroczenie – mogą ukarać ich mandatem karnym lub skierować do sądu wniosek o ukaranie.

Funkcjonariusze przypominają, że usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać maseczką, m.in.:

  • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),
  • w autobusie, tramwaju i pociągu,
  • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
  • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej),
  • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,
  • w kinie i teatrze,
  • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
  • w kościele i szkole, na uczelni
  • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.)

 

Więcej na temat aktualnych zasad bezpieczeństwa.

Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami. Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą, a wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas, stosujmy się do nowych zaleceń i obostrzeń. W dalszym ciągu apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

źródło: KWP


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jerzy Zięba: Eksperyment w Ślepo! Kto poniesie konsekwencje?

tvPolska

23-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)