REKLAMA
Lucas Tour

Policjanci promują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

TARNOWIEC / PODKARPACIE. Policjanci spotkali się z przedstawicielami lokalnej społeczności w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu. Tematem spotkania była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja Moja Komenda oraz program Dzielnicowy Bliżej Nas.

W spotkaniu udział wzięli między innymi Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, Wójt Gminy Tarnowiec, radni, sołtysi oraz przedstawiciele placówek oświatowych.

W poniedziałek o godz. 17:00, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu odbyło się spotkanie poświęcone tematyce zapewnienia mieszkańcom szeroko rozumianego bezpieczeństwa, przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi. Celem tej inicjatywy było także zdiagnozowanie aktualnych zagrożeń i oczekiwań społecznych w stosunku do policji oraz zaplanowanie działań zapobiegawczych dotyczących problemów najbardziej dotkliwych dla mieszkańców tej gminy.


Podczas spotkania policjanci omówili zagadnienia związane z realizacją programów profilaktycznych oraz zwrócili uwagę na możliwość aktywnego udziału mieszkańców w procesie zarządzania bezpieczeństwem na terenie swoich miejscowości poprzez chociażby korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze objaśnili szczegółowo, w jaki sposób korzystać z tego narzędzia oraz jak wyglądają działania policji i reakcja na zgłaszane zagrożenia. Jednym z ważniejszych punktów spotkania było wystąpienie Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Jaśle, który podkreślił jak ważną rolę pełni dzielnicowy w środowisku lokalnym oraz jakie są jego zadania. Wskazał także nowe kierunki działań policji określone w programie pn. „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Nie zabrakło też informacji na temat mobilnej aplikacji ułatwiającej kontakt z dzielnicowym pn. „Moja Komenda”. Uczestnicy spotkania mieli także okazję poznać swojego dzielnicowego.

Policjanci na zakończenie rozdali materiały promocyjne i informacyjne, w tym także opracowaną przez KPP Jasło ulotkę informacyjną zawierającą rady i przestrogi dla osób starszych narażonych na niebezpieczeństwa ze strony oszustów.

pw

Źródło: KPP Jasło

31-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)