REKLAMA
Lucas Tour

Policyjne podsumowanie miesiąca na drogach powiatu

POWIAT JASIELSKI / PODKARPACIE. Policjanci podsumowali pierwszy miesiąc wakacji. W lipcu na drogach powiatu jasielskiego doszło do 8 wypadków i 59 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali także 22 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Wraz z rozpoczęciem wakacji, jasielscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli działania prewencyjne pn. „Bezpieczne Wakacje 2017”. Głównym celem tych działań, które potrwają jeszcze do końca sierpnia, jest zapewnienie płynności ruchu i bezpieczeństwa użytkownikom dróg w powiecie jasielskim podczas wzmożonego ruchu turystycznego. Policjanci troszcząc się o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego prowadzili także cykliczne akcje takie jak: „bezpieczny pieszy”, „łapki na kierownicę”, „trzeźwy poranek” i „trzeźwe popołudnie”, „prędkość”, „motocykl”.

W zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym współpracowali także z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle, realizując wspólnie założenia kampanii pn. „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.

W ubiegłym miesiącu, policjanci podczas pełnionej służby stanowczo reagowali wobec kierujących, którzy w sposób rażący łamali przepisy ruchu drogowego. Zatrzymali łącznie 30 uprawnień do kierowania pojazdami tym, którzy nie zważając na ograniczenia dozwolonej prędkości do 50 km/h, pędzili powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym.

W lipcu na terenie naszego powiatu doszło do 8 wypadków drogowych, w których rannych zostało 10 osób. Policjanci interweniowali również w związku z 59 kolizjami drogowymi. Funkcjonariusze odnotowali, że w 22 przypadkach kierujący pojazdami znajdowali się pod wpływem alkoholu.

pw

Źródło: KPP Jasło

04-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)