REKLAMA
Lucas Tour

Polisa wakacyjna – co powinna zawierać?

Wakacje trwają w najlepsze, a Polacy, pomimo wciąż niepewnej sytuacji na świecie, decydują się na wyjazdy na zagraniczny wypoczynek. Żeby jednak nie musieć martwić się ewentualnymi wypadkami warto zainwestować w polisę turystyczną. Z tego tekstu dowiesz się, co powinno zawierać takie ubezpieczenie, by pomóc Ci w przypadku nieprzewidzianych sytuacji.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne?

Najlepszym i jednocześnie najtańszym sposobem jest skorzystanie z ogólnodostępnych kalkulatorów ubezpieczeniowych. Wystarczy, że wpiszesz do formularza kilka danych dotyczących Twojego zapotrzebowania, by po chwili otrzymać ofertę najkorzystniejszych ubezpieczeń. Bez kolejek, zbędnej biurokracji oraz chodzenia od agenta do agenta. Sprawdź więcej na: https://kalkulator.wakacyjnapolisa.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/

Co musi znaleźć się w polisie wakacyjnej?

OC – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej sprawi, że w sytuacji, gdy spowodujesz wypadek, będziesz mógł liczyć na to, że ubezpieczyciel pokryje koszty ewentualnych odszkodowań na rzecz poszkodowanych.

Koszty leczenia – choroby przytrafiają się w najmniej oczekiwanych momentach, ale z ubezpieczeniem turystycznym nie musisz się obawiać o wysokie rachunki z zagranicznych klinik. Ubezpieczyciel pokryje koszty Twojego leczenia i pomoże w ten sposób wrócić do zdrowia.

Konsekwencje zakażenia koronawirusem – w obecnych czasach warto zadbać o to, by polisa turystyczna uwzględniała w swoich postanowieniach pomoc w przypadku zakażenia koronawirusem. Sprawdź koniecznie, jak sytuacja wygląda u Twojego ubezpieczyciela. Jest to bardzo ważne, ponieważ krzywa zachorowań rośnie. Epidemia więc trwa w najlepsze.

chen-mizrach-jL6PTWI7h18-unsplash

NNW – wypadki chodzą po ludziach i wiedzą to szczególnie osoby aktywne. Jeśli Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie, które będziesz mógł przeznaczyć na leczenie lub rehabilitację.
Zwrot kosztów przy rezygnacji z podróży – warto zadbać o ten element polisy przy podpisywaniu umowy. Jeśli z niezależnych od Ciebie powodów zrezygnujesz z wyjazdu, będziesz mógł liczyć na zwrot poniesionych kosztów. Więcej szczegółów poznasz na stronie: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-z-podrozy-w-tui-2/

Ochrona bagażu – lotniska to miejsca, w których najczęściej dochodzi do zagubienia lub kradzieży bagażu. Jeśli padniesz ofiarą takiego zdarzenia, towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci Ci część pieniędzy.

Podsumowanie

Jak widzisz, wakacyjna polisa ubezpieczeniowa to produkt, który jest niezwykle istotny, jeśli planujesz wyjechać poza granice Polski. Żeby jednak móc w pełni skorzystać z dobrodziejstw tego typu polisy konieczny jest odpowiedni dobór pakietów. Pamiętaj, żeby być dociekliwym i sprawdzić w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy), jak wygląda kwestia wyłączeń od odpowiedzialności. Dzięki temu nie spotka Cię niemiła niespodzianka w sytuacji, gdy najbardziej będziesz potrzebować pomocy.

materiały nadesłane
tekst sponsorowany

18-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)