REKLAMA
Lucas Tour

,,Powstrzymaj pijanego kierowcę” (ZDJĘCIA)

JASŁO / PODKARPACIE. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle we współpracy z Urzędem Miasta w Jaśle oraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, przeprowadziła, w ramach ogólnopolskiej kampanii, kolejny etap działań prewencyjno – edukacyjnych „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.

Celem kampanii jest podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa na temat wpływu alkoholu na organizm kierowcy oraz możliwych skutków jazdy po spożyciu alkoholu, a także upowszechnienie informacji na temat możliwych form interwencji wobec pijanych kierowców.

– Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, aż 35% Polaków jest świadkami prowadzenia samochodu przez nietrzeźwych kierowców. Rzadko jednak podejmują interwencje wobec nietrzeźwych za kierownicą, tłumaczą to obawą przed oskarżeniem o donosicielstwo, niechęcią do wtrącania się w „nie swoje sprawy” czy lękiem przed próbą zemsty – tłumaczy Bogusław Czeluśniak, zastępca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W celu zmiany tej niekorzystnej tendencji Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle wspólnie z policjantami jasielskiej drogówki w lipcu, sierpniu i we wrześniu na jasielskich drogach przeprowadziła działania w ramach kampanii „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Podczas akcji policjanci badali stan trzeźwości kierowców, a członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wręczali ulotki informujące o tym, jak duży wpływ ma alkohol na organizm i jakie są konsekwencje siadania za kierownicą na tzw. „podwójnym gazie”.

Jasielska kampania rozpoczęła się jeszcze w maju br. konferencją dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie oraz Powiatowej Policji w Jaśle, Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Rzeszowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle, Starostwa Powiatowego w Jaśle, Urzędu Miasta w Jaśle, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle, Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego, Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, a także dyrektorzy miejskich placówek oświatowych, pedagodzy szkolni i nauczyciele zajmujący się profilaktyką bezpieczeństwa ruchu drogowego.

ŹRÓDŁO: MKRPA w Jaśle/UMJ

23-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)