REKLAMA
Lucas Tour

PWSZ: Mali studenci zakończyli rok akademicki! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego w Akademii Małego Żaka i Akademii Małego Żaka „Plus” działających przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.

W uroczystości udział wzięły władze uczelni, nauczyciele akademiccy, a przede wszystkim mali studenci z rodzinami. Jak przystało na zakończenie roku akademickiego akademia rozpoczęła się od hymnu państwowego, który a capella wykonała Madzia Rąpała studentka Akademii.

Podczas 9 miesięcy zajęć mali żacy zdobywali wiedzę we wszystkich instytutach i na wszystkich kierunkach studiów działających obecnie w PWSZ. Ich poziom, przygotowanie merytoryczne oraz praktyczne przez kadrę naukową oraz studentów uczelni był bardzo wysoki. Dzieci z utęsknieniem czekały kolejnych. Uśmiech i zainteresowanie towarzyszyły im nieustannie.

Absolwenci Akademii Małego Żaka mieli w tym roku po raz pierwszy możliwość uczestniczenia w powołanej do życia przez Rektor uczelni dr Elżbietę Cipora docent PWSZ, Akademii Małego Żaka „Plus”. Tutaj zajęcia odbywały się głównie poza uczelnią, a ich tematyka była ukierunkowana na zdobywanie wiedzy oraz kształtowanie odpowiednich postaw, które dzieci będą mogły wykorzystać w przyszłości.

W przemówieniu kończącym tegoroczną Akademię Małego Żaka Pani Rektor, podkreślała, jak wielkie znaczenie i jakie ważne miejsce w funkcjonowaniu uczelni zajmują najmłodsi studenci. Można powiedzieć, że mali żacy na stałe wpisali się już w krajobraz szkoły i dziś już trudno byłoby sobie wyobrazić jej funkcjonowanie bez nich.

Uroczystość zakończenia roku akademickiego uświetnił występ duetu Laura Pietryka, Robert Handermander. Laura to tegoroczna absolwentka Akademii Małego Żaka „Plus”, niezwykle zdolna i utalentowana uczennica, zdobywająca wysokie lokaty na międzynarodowych konkursach pianistycznych.

Najmłodsi studenci w nagrodę za swoją ciężką pracę i wytrwałość otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez PWSZ, ci nieco starsi – absolwenci „plusa” pamiątki i certyfikaty ukończenia studiów. Nie mogło ich uwadze umknąć to, że do certyfikatu…wkradła się literówka. To jednak tylko dobrze świadczy o ich błyskotliwości i spostrzegawczości.

Teraz czas na zasłużony wypoczynek podczas wakacji. Dziękujemy wszystkim dzieciom za pracę i wytrwałość, a rodzicom i opiekunom za to, że nam zaufali. Dziękujemy nauczycielom akademickim i studentom za poświęcony czas i przygotowanie zajęć. Miejmy nadzieję, że z większością spotkamy się nowym roku akademickim. Już we wrześniu rozpocznie się rekrutacja, do której zapraszamy dzieci z klas I-III. Dzieci, które ukończyły tegoroczną Akademię Małego Żaka będą mogły kontynuować swoją przygodę ze studiami w ramach AMŻ „PLUS”. Po raz kolejny okazało się bowiem, że tego typu zajęcia są niezwykle potrzebne, a hasło mówiące o tym, że Akademia Małego Żaka to uczelniany strzał w „10” nie przestaje obowiązywać!

foto: Damian Biskup, Norbert Nazarkiewicz

źródło: PWSZ Sanok


18-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)