REKLAMA
Lucas Tour

„Salon Towarzyski – czyli z dobrymi manierami przez wieki”. Spotkanie z Marią Bujas Łukaszewską

JASŁO / PODKARPACIE. Znajomość form towarzyskich oraz obowiązujących w tym temacie reguł i zwyczajów były ważne od zawsze. Normy towarzyskie obowiązywały ludzi każdego stanu, zawodu i przede wszystkim płci. Etykieta w najdrobniejszych szczegółach opisywała jak powinno się zachowywać, gdzie i z kim bywać oraz jak się ubierać.

Poradniki dobrych manier istniały od wieków. Kolejny trzeci wykład dotyczący tym razem savoir –viveru w dawnych czasach poprowadzi znana z poprzednich spotkań organizowanych w ramach Studni Kulturalnej, pani Maria Bujas Łukaszewska , autorka programu „Akademia Dobrych Manier”.

Prelegenta jest menagerem ds. szkoleń w Firmie Cracow Union, stażystka Departamentu Protokołu Dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, specjalistka do spraw kulturalno-oświatowych Nordic House, stażystka Biura Obsługi Protokólarnej Wojewody Małopolskiego. Przez kilka lat prowadziła własna rubrykę savoir -vivre w tygodniku Pani Domu. Szkoli z savoir-vivru, etykiety biznesu, elementów protokołu dyplomatycznego, wystąpień publicznych. Pracuje z menagerami, urzędnikami ,politykami, samorządowcami, hotelarzami. Ostatnio rozpoczęła współpracę z Kobiecą Akademią w Krakowie i Studiem Rozwoju Kompetencji.

Brała również udział w reklamie nowo powstającego muzeum Pogórza w Krakowie. Występowała w programie TVP 2 – „Pytanie na Śniadanie”, omawiając najczęstsze gafy popełniane w towarzystwie. Pani Maria Bujas Łukaszewska jest z zawodu aktorką. Jest właścicielką firmy producenckiej Studio ADM- Film. W 2007 r. wyprodukowała komedię fabularną „Jan z drzewa” w reżyserii Łukasza Kasprzykowskiego.

Na spotkanie zapraszamy w dniu 9 listopada (środa) br. godz.17.00

salon_towarzyski

08-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)