REKLAMA
Lucas Tour

Służby przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku (FOTO)

PODKARPACIE. Przygotowanie służb do działań mających zapewnić bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży podczas wakacji, był tematem wyjazdowego posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który odbył się wczoraj, w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli. Przewodniczyła mu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiono zadania, jakie będą realizowane w najbliższych dwóch letnich miesiącach. Podkarpacką Policję reprezentował komendant wojewódzki insp. Dariusz Matusiak.

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart przedstawiła najważniejsze zagadnienia związane z wakacyjnym bezpieczeństwem dzieci i młodzieży oraz wydała rekomendacje dla służb, dla których okres wakacji będzie wiązał się ze wzmożoną działalnością w obszarach zarówno prewencyjno-profilaktycznych, ale także kontrolnych. Działania, jakie będą podejmować służby będą mieć przede wszystkim charakter prewencyjny, nastawiony na promocję właściwych postaw w okresie wakacyjnym.

Policja, wzorem lat ubiegłych, podejmie działania, których głównym celem będzie ograniczenie i eliminowanie sytuacji skutkujących zagrożeniem bezpieczeństwa uczestników zorganizowanego i niezorganizowanego wypoczynku. Działania te będą miały charakter rozpoznawczy, informacyjno-edukacyjny i kontrolny.

O zaangażowaniu podkarpackich policjantów mówił Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak.

Komendant zapewnił: – W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” będziemy podejmować szereg działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym, które tu na Podkarpaciu będą spędzać swój urlop, ale też osobom, które przez nasze województwo będą przejeżdżać. Swoje działania będziemy prowadzić głównie w obszarze informacyjno-edukacyjnym oraz w obszarze działań zewnętrznych Policji, w sferze prewencyjnej.

PUW w Rzeszowie


02-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)