REKLAMA
Lucas Tour

Spektakl „Róża dla Kolombiny” zainauguruje nowy rok pracy pozaszkolnej MDK w Jaśle

JASŁO / PODKARPACIE. W niedzielę 8 października 2017 r. serdecznie zapraszamy całe rodziny na spektakl familijny w konwencji Teatru Maski, Lalki i Aktora pt. „Róża dla Kolombiny”. Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, o godzinie 16.00.

„Róża dla Kolombiny” w wykonaniu teatru Vis a Vis z Krakowa to zabawna i wzruszająca historia ślepej miłości Pierrota do wyrachowanej Kolombiny przedstawiona w kameralnej, barwnej formie łączącej commedię dell’arte z pantomimą, baletem i teatrem lalek.

Spektakl pełen tańca i muzyki, błyskotliwe monologi i dialogi, piękne kostiumy oraz maski, a także morał płynący z historii Pierrota i Kolombiny sprawia, że przedstawienie bawi i wzrusza. W spektaklu pobrzmiewają także dalekie echa niezwykłego klimatu filmu Federico Felliniego „La Strada”.

INSCENIZACJA i REŻYSERIA:
Bartłomiej Piotrowski – reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

WYSTĘPUJĄ:
Pierrot, Kolombina oraz tajemniczy Dottore

SCENARIUSZ:
Katarzyna Ryrych – krakowska artystka: pisarka, poetka i pieśniarka. Wielokrotnie nagradzana autorka powieści dla dorosłych i młodzieży oraz tomików poetyckich. Zajmuje się literaturą, malarstwem i muzyką.

Spektaklem zainaugurujemy działalność Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle w roku szkolnym 2017/2018. W tym roku na zajęcia stałe zapisało się 900 dzieci i młodzieży. W zajęciach artystycznych, sportowych i edukacyjnych uczestnicy będą przez cały rok rozwijać swoje pasje, uzdolnienia oraz tworzyć nowe i zacieśniać stare przyjaźnie. Większość z zajęć zakończy się pokazami dla publiczności, spektaklami tanecznymi i teatralnymi oraz koncertami wokalnymi. Wielu z naszych podopiecznych weźmie udział w festiwalach i konkursach organizowanych w całej Polsce.

Na nowy rok pracy życzymy wszystkim naszym wychowankom energii do zgłębiania tajników sztuki i wiedzy, zapału do pracy grupowej i indywidualnej, sukcesów podczas występów i konkursów oraz radości z czasu spędzonego wśród grup rówieśniczych.

Spektakl „Róża dla Kolombiny” Teatr Vis a Vis z Krakowa (czas trwania 30 min.)
Niedziela, 8 października 2017 r.
Godzina: 16.00
Wstęp wolny
Po spektaklu na przybyłych gości czeka miła niespodzianka!

Źródło: MDK w Jaśle

27-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)