REKLAMA
Lucas Tour

Sposób na życie, rozwój samego siebie, spełnianie się! (VIDEO)

Sposób na życie, rozwój samego siebie, spełnianie się! (VIDEO)

Stworzenie rodziny zastępczej jest trudną decyzją. Dla dzieci pozbawionych możliwości wychowania się w rodzinie biologicznej rodzinna piecza zastępcza jest szansą na dorastanie w domu, w rodzinie. Dzieci bywają pozostawiane w szpitalach, przebywają w pogotowiach rodzinnych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych.


 

Dźwigając ogromny bagaż doświadczeń czekają na bezpieczeństwo i miłość. Dom dziecka to nie jest jedyna dla nich opcja. Rodziny zastępcze tworzą domy dla potrzebujących dzieci, jednak potrzebują też wsparcia. Rodzicielstwo zastępcze jest sposobem na życie, na rozwój samego siebie i spełnianie się. To szczęście, które możemy dać sobie i dzieciom.

– Rodzicielstwo zastępcze to forma opieki, która daje dziecku możliwość rozwoju poprzez odpowiednie wzorce. Niestety w Polsce wciąż istnieje zbyt mało rodzin zastępczych, a dzieci trafiają do placówek opiekuńczych, w których budowanie wzorców opiera si9ę na relacji opiekun – wychowanek, a nie mama i tata – podkreśla Jadwiga Jagieło, prezes Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci.

I dodaje: – Rodzin zastępczych ciągle brakuje, dlatego bardzo istotne jest tworzenie nowych i wspieranie już istniejących rodzin zastępczych. Chcemy zaciekawić ludzi tematem rodzicielstwa zastępczego. Mamy nadzieję, że zasiane ziarno przyniesie jak największy plon.

 

red.
video: nadesłane

26-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)