REKLAMA
Lucas Tour

Spotkania z kulturą europejską na jasielskim rynku

JASŁO / PODKARPACIE. Tradycja, folklor, taniec i muzyka złożą się na program spotkań z kulturą europejską, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Podniesienie jakości świadczonych usług poprzez przebudowę infrastruktury kulturalnej Domów Kultury w Jaśle i Liptowskim Mikulaszu”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.

Realizacja tych działań ma na celu poznanie kultury sąsiednich regionów, jak również zachowanie i wykorzystanie dziedzictwa kulturowego dla rozwoju społeczno-ekonomicznego regionu pogranicza.

Do tej pory w ramach tego projektu zrealizowane zostały już: warsztaty batikowe z udziałem osób niepełnosprawnych (Jasło), konkurs fotograficzny „Nasza mała Ojczyzna” połączony z wystawą nagrodzonych i wyróżnionych prac (Jasło i Liptowski Mikulasz) oraz wydaniem albumu. Jasielski big band Jass Bras Consort wziął udział w Mikulaskim Festiwalu Jazzowym, a Miejsko Kolejowa Orkiestra Dęta wystąpiła podczas Koncertu Orkiestr Dętych (Liptowski Mikulasz). W najbliższym czasie odbędą się jeszcze: Spotkania z Kulturą Europejską (Jasło), spotkania taneczne (Jasło) oraz Festiwal Młodzieżowych Zespołów Hip – Hop (Liptowski Mikulasz).

europa

Program imprezy: 

29 sierpnia (sobota)

17.00-17.40 – Jasło – Jaślanie

17.40 – 18.00 – Liptovský Mikuláš

30 sierpnia (niedziela)

16.30 – 17.00 – Liptovský Mikuláš

17.00 – 17.30 – Jasło – Jaślanie

17.30 – 19.00 – FOUR SUMMERS ROCK – Słowacja

RYNEK 29-30 sierpnia 

– 12.00 – 18.00 – Kiermasz Rękodzieła w ramach Spotkań z Kulturą Europejską

Źródło: materiał nadesłany

25-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)