REKLAMA
Lucas Tour

Spotkanie z Minister Sportu: O ważnych inwestycjach dla regionu

Poseł na Sejm RP, a jednocześnie członek Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Piotr Uruski, spotkał się wczoraj (26 bm.) z minister Sportu, Danutą Dmowską-Andrzejuk.

Na zdjęciu Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz poseł na Sejm RP Piotr Uruski.

– Spotkanie z panią minister dotyczyło wszelkich spraw związanych z odmrażaniem sportu po pandemii koronawirusa. To co jednak najważniejsze, to rozmowy o ważnych dla naszego regionu inwestycjach sportowych oraz imprezach sportowych, które chcielibyśmy przeprowadzić. Otrzymuje wiele wniosków od samorządowców, począwszy od tych z ziemi sanockiej, brzozowskiej, bieszczadzkiej, a nawet ziemi krośnieńskiej. Była taka potrzeba, aby z panią minister porozmawiać na temat wspomnianych wniosków. Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk pytała, jak widzę rozwój bazy sportowej w regionie, znając potrzeby lokalnych samorządów. Po to, aby zachować zrównoważony rozwój,  choćby w przypadku inwestycji w bazę sportową – mówi Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, członek sejmowej komisji sportu.

Jak wskazuje Piotr Uruski dzięki takim spotkaniom udało się pozytywnie lobbować za inwestycjami, które już są zrealizowane lub są w trakcie realizacji. Jak choćby zadania w Rymanowie (remont stadionu piłkarskiego i budowa kortów tenisowych) czy Dukli (lada dzień ma zostać wbita pierwsza łopata pod salę gimnastyczną).  Złożonych wniosków do ministerstwa z całego regionu jest kilkanaście. Wnioski są procedowane. 

27-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)