REKLAMA
Lucas Tour

Sprawca tragicznego wypadku pod Stalową Wolą odpowie za zabójstwo? Ziobro zlecił analizę

PODKARPACIE. Sąd Rejonowy w Stalowej Woli przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował 37-letniego sprawcę makabrycznego wypadku, do którego doszło w weekend w Jamnicy pod Stalową Wolą. Pijany kierowca, który doprowadził do tragedii przeszedł operację i nadal przebywa w szpitalu. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zaznaczył, że nie jest wykluczona zmiana kwalifikacji czynu i odpowiadanie przez Grzegorza G. za popełniony czyn jako za zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Dzisiaj odbędzie się pogrzeb małżeństwa, które zginęło w tym zdarzeniu. Przypomnijmy, że osierocili oni trójkę dzieci w wieku 3, 9 i 10 lat.

Przechwytywanie_215

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

 

W środę Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zadecydował o aresztowaniu 37-letniego Grzegorza G., który w stanie nietrzeźwości doprowadził do tragicznego wypadku w Jamnicy niedaleko Stalowej Woli. Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 14:00. Zginęło małżeństwo. 37-letnia Marzena i 39-letni Mariusz. Osierocili trójkę dzieci w wieku 3, 9 i 10 lat. Dzisiaj odbędzie się pogrzeb ofiar wypadku.

Jak podali śledczy, kierowca audi, który spowodował wypadek przebywa w szpitalu, gdzie zaraz po zdarzeniu przeszedł operację.

W momencie, w którym doszło do wypadku 37-letni sprawca, Grzegorz G. miał 1,6 promila alkoholu. Jak się później okazało, w kwietniu br. stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość.

 

W niedzielę wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł poinformował o tym, że zwrócił się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o nadzór i surowe potraktowanie sprawcy wypadku.

Jak podawał Polsat News Grzegorz G. usłyszał dwa zarzuty. Spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw oraz odmówił składania wyjaśnień.

 

W tej chwili mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Jest jednak możliwość, że Grzegorz G. będzie potraktowany bardziej surowo.

Zleciłem Prokuraturze Krajowej analizę, czy w tej sprawie możemy rozważyć kwalifikację przestępstwa jako zabójstwo z zamiarem ewentualnym – powiedział we wtorkowym programie “Gość Wiadomości” minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Taka analiza jest w tej chwili na moje polecenie wykonywana. Musimy brać pod uwagę wszystkie okoliczności tego zdarzenia, bo taki zarzut bardzo trudno obronić przed polskim sądem. Natomiast nie wykluczam, że on zostanie w ten sposób zmieniony. Lecz przedwcześnie byłoby w tej chwili postawić tutaj kropkę i powiedzieć, że tak będzie, bo muszę opierać się tutaj na rzetelnej i skrupulatnej analizie profesjonalistów, prokuratorów, którzy to badają w Prokuraturze Krajowej – podkreślił Ziobro.

 

Na platformie zrzutka.pl opublikowano zbiórkę pieniędzy dla trójki dzieci, które w wypadku straciły rodziców. Odpowiedź mieszkańców Podkarpacia i całego kraju była natychmiastowa. W niespełna kilka dni zebrano już ponad milion złotych.

LINK DO ZBIÓRKI

foto (8): OSP Grębów – Fb


 

Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

źródło: Red., TVP Info, KPP Stalowa Wola

 

08-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)