REKLAMA
Lucas Tour

STACJE STATOIL OFERUJĄ ARKTYCZNE PALIWO

W trakcie sezonu zimowego stacje Statoil w całej Polsce oferują Arktyczny DieselGold, specjalnie przygotowany na zimę dzięki gwarantowanej temperaturze blokady zimnego filtra (CFPP) –32°C. W ofercie stacji są także zimowe gatunki paliw SupraDiesel, SupraGaz, Suprema 98 i EuroSuper 95.

Dzięki formule opartej na oleju napędowym tzw. klasy arktycznej, Arktyczny DieselGold zapewnia najlepszą dostępną na rynku ochronę przed mrozami i minimalizuje ryzyko unieruchomienia pojazdu podczas bardzo niskich temperatur. Statoil Fuel & Retail Polska oferuje Arktyczny DieselGold na 264 specjalnie oznaczonych stacjach Statoil w całej Polsce – ich listę można znaleźć na stronie www.statoil.pl.

To charakteryzujące się unikatowym składem paliwo jest przechowywane w osobnych zbiornikach. Wymaga również dodatkowego nadzoru podczas transportu i magazynowania – obok specjalnie przygotowanego produktu bazowego, paliwo jest wzbogacane o pakiet dodatków uszlachetniających Statoil – tłumaczy Rafał Droździak, Senior Fuel Product Manager w Statoil Fuel & Retail Polska.

Standardowe paliwa zimowe dostępne na polskim rynku najczęściej wzbogacane są o dodatki zwane depresatorami. Powoduje to jedynie polepszenie parametrów niskotemperaturowych tych paliw, nie gwarantując bezproblemowej eksploatacji samochodów w przypadku wystąpienia naprawdę niskich temperatur.

Skład Arktycznego DieselGold został skomponowany tak, aby zapewnić ekstremalne właściwości niskotemperaturowe. Dzięki obniżeniu Temperatury Mętnienia oraz Temperatury Zablokowania Zimnego Filtra (CFPP), uruchomienie pojazdu napędzanego tym paliwem będzie możliwe nawet przy spadku temperatury poniżej -32°C. Ponadto Arktyczny DieselGold nie zawiera biokomponentów, które często bywają przyczyną powstawania osadów w układzie wtryskowym oraz wpływają negatywnie na zimowe właściwości oleju napędowego.

Z myślą o klientach firma Statoil Fuel & Retail Polska przygotowała specjalną ofertę. Przy zakupie minimum 30 litrów paliwa Arktyczny DieselGold oraz 4 litrów zimowego płynu do spryskiwaczy Statoil, klienci uzyskają rabat w wysokości 10 złotych.

2

Paliwa zimowe: SupraDiesel, SupraGaz, Suprema 98, EuroSuper 95

Zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Gospodarki, od 16 listopada na wszystkich stacjach Statoil w Polsce, oferowana jest szeroka gama paliw zimowych. Olej napędowy zimowy SupraDiesel zapewni bezproblemową eksploatację w typowych zimowych warunkach, również skład zimowego SupraGazu dobrano tak, aby w trakcie eksploatacji pojazdu w niskich temperaturach silnik pracował równomiernie i wydajnie. W sprzedaży dostępne są także zimowe odmiany benzyn – Suprema 98 i EuroSuper 95 – ze zmodyfikowaną formułą, która dzięki zwiększonej prężności par i wyższemu indeksowi lotności ułatwia rozruch i zapewnia prawidłową eksploatację silnika w ujemnych temperaturach

STATOIL FUEL&RETAIL POLSKA RADZI JAK PRZYGOTOWAĆ POJAZD NA ZIMĘ

Należy pamiętać o dobrym przygotowaniu pojazdu do niskich temperatur. Co należy zrobić, aby samochód nas nie zawiódł?

Usuń ze zbiornika wodę
W układzie paliwowym może zbierać się woda, która dostaje się do zbiornika wraz z powietrzem. W razie konieczności należy usunąć wodę w specjalistycznym serwisie lub, po uprzednim sprawdzeniu zaleceń producenta pojazdu, poprzez dolanie do baku specjalnego dodatku.

Wymień filtr paliwa
Woda może się zbierać również w filtrze paliwa. Stanowi to zagrożenie dla funkcjonowania układu paliwowego zawsze wtedy, gdy temperatura spada poniżej 0°C. Zamarznięta woda ogranicza przepływ paliwa, co może spowodować zakłócenia w pracy silnika, a nawet jego unieruchomienie. Aby zapobiec takim sytuacjom najlepiej jest wymienić przed zimą filtr paliwa na nowy.

Sprawdź stan naładowania akumulatora
Akumulator odgrywa kluczową rolę podczas uruchamiania silnika. Dobrze jest sprawdzić stopień jego zużycia w warsztacie samochodowym. Warto pamiętać, że akumulator należy wymieniać maksymalnie co 5 lat, bez względu na przebieg samochodu.

Tankuj odpowiednie paliwo
Przed nadejściem mrozów należy rozpocząć stosowanie paliw zimowych, przy czym przez cały okres panowania niskich temperatur ważne jest tankowanie tego samego rodzaju paliwa. Szczególnie istotne jest to w przypadku oleju napędowego oraz autogazu (LPG). Statoil Fuel & Retail Polska oferuje paliwa dostosowane do warunków zimowych na wszystkich stacjach w kraju.

Nie mieszaj paliwa arktycznego z zimowym
Tylko arktyczne paliwo daje gwarancję najwyższych parametrów zimowych. Zmieszanie go z olejem napędowym innego gatunku, nawet w niewielkich ilościach, może spowodować pogorszenie parametrów niskotemperaturowych.

ST__DieselGold_baner4000x1500


Wykaz stacji Statoil oferujących Arktyczny DieselGold

Stacje-STATOIL_Arktyczny-_F-1

Firma Statoil Fuel & Retail Polska, obecna w Polsce od 1992 roku, prowadzi sieć liczącą blisko 360 stacji paliw. Firma jest częścią spółki Statoil Fuel & Retail, wiodącej skandynawskiej firmy detalicznej, sprzedającej paliwa transportowe poprzez sieć 2300 stacji paliw w Norwegii, Danii, Szwecji, Polsce, Estonii, Rosji na Łotwie i Litwie. Oferta firmy Statoil Fuel & Retail obejmuje również paliwo lotnicze, żeglugowe, oleje i smary oraz produkty chemiczne.

Szczegółowych informacji udziela:
Krystyna Antoniewicz-Sas
Dział Komunikacji
Statoil Fuel & Retail Polska
e-mail: kran@statoilfuelretail.com
tel. (0-22) 564 0 305

Artykuł sponsorowany

23-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)