REKLAMA
Lucas Tour

Studentka sanockiej Uczelni w projekcie „Studencie, wciśnij START!”

Studentka sanockiej Uczelni w projekcie „Studencie, wciśnij START!”

Obecnie, tylko mała garstka studentów realizuje swoje pomysły i angażuje się w działalność poza zajęciami na uczelni. ,,Studencie, wciśnij START!” to bezpośredni zwrot do młodych ludzi, aby zaczęli oni szukać swoich pasji i rozwijać je. Film promujący akcję pokazuje konkretne przykłady pasjonatów z różnych dziedzin nauki. Wśród osób biorących udział w projekcie znalazła się Amelia Piegdoń, studentka Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Amelia Piegdoń – przyrodniczka, badaczka lichenolog, popularyzatorka nauki. Studentka na kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych na Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Dwukrotna stypendystka MNISW w dyscyplinie leśnictwo. Felietonistka i przyrodniczka z aparatem w ręku.

Oprócz Amelii udział w projekcie wzięli:

Petros Psyllos – elektronik, programista. W ramach swojej działalności zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Student Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Założyciel dostepnosc.pl. Został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za 1 z 30 najlepszych europejskich innowatorów (Forbes 30 Under 30 Europe) oraz wg MIT Review 1 z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Jest laureatem New Europe 100. Prowadził i współtworzył programy TV o wynalazkach FE w TVP1.

Amanda Moskal – Reporter TV studenckiej studentURa.tv, magazynu akademickiego ,,indeks” emitowanego w tvp3 Rzeszów, pomysłodawca serii ewywiadów ,,przegadane”, reporter i pomysłodawca reportażu ,,Graciarnia u Plastyków”. Studentka UR (prawo) oraz PWTW w Warszawie (akademia dziennikarstwa). Laureatka ogólnopolskiego konkursu literackiego ,,Uebec – kurs na Marzenia edycja 2015”.

Piotr „Jaszczur” Śnieguła – aktor, muzyk, kompozytor, instruktor teatralny. Obecnie student międzyuczelnianego kierunku Arteterapia w Katowicach. Od 2013 roku związany z Teatrem „Brama”. Współpracował z takimi artystami jak Lech Dyblik, Szymon Jachimek, Eugenio Barba, Grzegorz Dolniak, Arti Grabowski czy Viki Gabor. Finalista 26 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku.

Radosław Lewoń – przyrodnik, botanik, popularyzator nauki na Suwalszczyźnie. Absolwent Politechniki Białostockiej, obecnie student leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Dwukrotnie nagrodzony stypendium MNISW, finalista ogólnopolskiego konkursu Studencki Nobel 2019 w kategorii: Nauki przyrodnicze i energetyka.

Oskar Jakubanis – producent, sound designer, wokalista, student reżyserii dźwięku na UAM w Poznaniu.

materiały nadesłane


05-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)