REKLAMA
Lucas Tour

Sygnaliści myśliwscy powalczą o statuetkę Rysia Bieszczadzkiego! (PROGRAM)

LESKO / PODKARPACIE. 26 maja 2019 r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbędzie się IX Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego”. Celem konkursu, wpisanego do kalendarium konkursów, przeglądów i festiwali sygnalistów myśliwskich Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, jest pielęgnowanie i propagowanie polskich tradycji gry na rogach myśliwskich, popularyzacja kultury łowieckiej i myśliwskiej, podkreślanie związku człowieka z przyrodą oraz promocja regionu Podkarpacia.

 

Patronat Honorowy nad konkursem objęły: Polski Związek Łowiecki okręg Krosno, Przemyśl, Rzeszów; Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa (SITLiD) oddział Krosno; Związek Leśników Polskich w RP; Liga Ochrony Przyrody; Bieszczadzki Park Narodowy.

Patronem medialnym imprezy jest portal Esanok.pl

W zmaganiach konkursowych mogą brać udział tylko muzycy amatorzy, którzy zawodowo nie są związani z muzyką. Najczęściej są to uczniowie średnich szkół leśnych, studenci leśnictwa, członkowie kół łowieckich, pracownicy nadleśnictw czy RDLP. W tym roku do konkursu przystąpi 68 uczestników w kategorii solowej w klasach D, C, B, A, oraz 8 zespołów odpowiednio w klasach: C, B, A, G oraz MB czyli w kategorii Muzyki Myśliwskiej. Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego otrzyma najlepszy zespół w klasie G. Wykonawcy, zgodnie z regulaminem konkursu, ubrani w stylu myśliwskim, leśnym, jeździeckim lub historycznym prezentować będą wcześniej opublikowane na stronie Muzyki Myśliwskiej sygnały takie jak min.: Koniec polowania, Dzik na rozkładzie, Powitanie, Pobudka, Zbiórka myśliwych czy Darz Bór. Jury poddaje ocenie wygląd zewnętrzny, prezentację wykonania, zgodność wykonania z zapisem nutowym, technikę zadęcia, brzmienie dźwięków i ogólne wrażenie muzyczne.

Zmaganiom konkursowym będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje tj. konkursy wiedzy i umiejętności leśnych dla dzieci i dorosłych, strzelnica sportowa, wystawa przyrodniczo-leśna LKP „Lasy Bieszczadzkie”, wystawa fotografii przyrodniczych, degustacja gulaszu myśliwskiego. 26 maja to także Dzień Drzwi Otwartych w ZSL w Lesku.

Organizatorzy Konkursu: Zespół Szkół Leśnych w Lesku i Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku serdeczne zapraszają wszystkich miłośników kultury łowieckiej do odwiedzenia Szkoły w dniu Konkursu.

25-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)