REKLAMA
Lucas Tour

Ukradł alkohol w sklepie i poszarpał ekspedientkę! 49-latek był pijany

JASŁO/ PODKARPACIE. Jasielscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna po kradzieży kilku butelek piwa, szarpał się z pracownicą sklepu, która próbowała mu je odebrać. Pijany złodziej został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

We wtorek 8 sierpnia 2023r.,  po godz. 15, funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zostali skierowani na ul. 3 Maja w Jaśle. Tam, w jednym ze sklepów spożywczych, miało dojść do kradzieży.

Na miejscu zastali pracownicę sklepu. Kobieta oświadczyła, że jedna z klientek wskazała jej mężczyznę, który miał zabrać kilka butelek piwa, a następnie wyjść ze sklepu nie płacąc. Pracownica sklepu natychmiast wybiegła za nim i próbowała odebrać skradziony alkohol. Wtedy mężczyzną popchnął ją i zaczął szarpać. Powiedział, że nie odda piwa, ponieważ bardzo chce mu się pić. Po wszystkim oddalił się w kierunku centrum miasta.

Policjanci po chwili namierzyli podejrzanego, który siedział na jednym z przystanków autobusowych. W jego plecaku znaleźli skradziony alkohol. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wskazało ponad 3,3 promila alkoholu w jego organizmie.

49-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mimo, że wartość towaru, który ukradł, to kilkanaście złotych, odpowie nie za wykroczenie, lecz za przestępstwo, jakim jest kradzież rozbójnicza. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło: KPP Jasło

zdjęcie: pixabay.com

10-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)