REKLAMA
Lucas Tour

Ukradł sprzęt rolniczy i sprzedał na złomie

JASŁO / PODKARPACIE. Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który z prywatnej posesji ukradł akumulator, brony polowe oraz kable akumulatorowe. 56 – latek sprzedał skradzione przedmioty na złomie. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek przed godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której miało dojść na jednej z prywatnych posesji w Jaśle. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Ustalili, że z posesji zostały skradzione, akumulator z zaparkowanego ciągnika rolniczego oraz kable akumulatorowe. Ponadto skradziono 6 szt. bron polowych. Wartość strat w związku z kradzieżą właściciel wycenił na kwotę 2300 zł.

Policjanci wykonali oględziny i zajęli się ustalaniem sprawcy. W trakcie działań, tego samego dnia, sprawdzili pobliski złom. Tam zauważyli przedmioty, które opisał zgłaszający. Wykonali oględziny, a następnie skradzione rzeczy przekazali właścicielowi. Mundurowi ustalili dane mężczyzny, który sprzedał przedmioty na złomie i pojechali do miejsca jego zamieszkania. 56-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Złożył wyjaśnienia i nie przyznał się zarzucanego mu czynu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

dl / KPP Jasło


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Zdewastowany policyjny radiowóz-ozdoba na dworcu! (FOTO)

foto: internet


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

14-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)