REKLAMA
Lucas Tour

ULEWY NA PODKARPACIU. Utrudnienia na drogach!

PODKARPACIE. Sytuacja na drogach naszego regionu w dalszym ciągu jest trudna, a lokalne podtopienia powodują utrudnienia w komunikacji. Po sobotnich ulewach, nieprzejezdna jest droga krajowa numer 28 na ulicy Piłsudskiego w Jaśle. Utrudnienia występują także na wielu odcinkach dróg w powiatach rzeszowskim, przemyskim, łańcuckim i przeworskim. Funkcjonariusze monitorują miejsca zagrożone powodzią, dbają o bezpieczeństwo podróżujących drogami naszego regionu, a w razie konieczności kierują na objazdy.

303-209228

Foto: KPP Jasło

W ostatnich dniach podkarpaccy policjanci pełnią służbę w rejonach dotkniętych powodzią. Współpracują z innymi służbami i monitorują drogi w rejonach zagrożonych podtopieniami. Sprawdzają, czy główne ciągi komunikacyjne są przejezdne, a w razie utrudnień kierują na objazdy.

Intensywne opady spowodowały, że krajowa 28 na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ulicą Lwowską w Jaśle jest nieprzejezdna. Utrudnienia występują także łączniku drogi wojewódzkiej numer 992 (ulica Lwowska z Piłsudskiego w Jaśle) i drogach lokalnych.

W dalszym ciągu występują utrudnienia w Hadlach Szklarskich i w Hadlach Kańczuckich. Mimo, że droga wojewódzka numer 835, jest częściowo odblokowana, to nadal występują utrudnienia spowodowane zerwaniem nawierzchni.

W Dylągówce w powiecie rzeszowskim, na drodze wojewódzkiej numer 887 ruch odbywa się wahadłowo dla samochodów osobowych z powodu osuwiska ziemi. Utrudnienia występują także na drogach powiatowych, w miejscowości Tarnawka (powiat łańcucki), gdzie zerwane zostały dwa mosty i uszkodzona nawierzchnia oraz w miejscowości Handzlówka.

Z utrudnieniami muszą się również liczyć kierowcy jadący drogą powiatową w miejscowości Brzózka (powiat przemyski). Uszkodzona jest tam nawierzchnia drogi.

Funkcjonariusze przypominają: lekceważenie znaków zakazu ruchu może prowadzić do tragedii!

303-209230

303-209231

Źródło: KPP Jasło

28-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)