REKLAMA
Lucas Tour

Uniwersytet Rzeszowski czci pamięć Stanisław Zająca

Aula im Stanisława Zająca – takie imię od dziś będzie nosić jedna z sal Uniwersytetu Rzeszowskiego w budynku przy ul. Rejtana 16c. Uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonała wdowa po tragicznie zmarłym wicemarszałku sejmu – senator Alicja Zając.

W uroczystości uczestniczyli członkowie zarządu województwa, parlamentarzyści, przedstawiciele duchowieństwa, wojewódzcy radni, a także członkowie rodziny Stanisława Zająca.

Po odsłonięciu pamiątkowej tablicy rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Aleksander Bobko przybliżył sylwetkę Stanisława Zająca, szczególnie wspominając jego zasługi jako współtwórcy ustawy o powołaniu uniwersytetu w stolicy Podkarpacia.

Głos zabrał także marszałek Władysław Ortyl, który współpracował ze Stanisławem Zającem w senackich ławach.

Jako marszałek mam obowiązek przypomnieć państwu, że Stanisław Zając jest zasłużonym dla Województwa Podkarpackiego, a to jest tytuł, który nadaje się ludziom szczególnym. Stanisław Zając przyczynił się nie tylko do powstania uniwersytetu, ale dbał także o rozwój całego Województwa Podkarpackiego. Ostatni raz spotkałem się z senatorem Zającem wieczorem 9 kwietna 2010 r., który upłynął na planowaniu naszej pracy na najbliższy czas. Rano dotarła informacja o tej strasznej katastrofie – wspominał Władysław Ortyl.

zajac

27-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)