REKLAMA
Lucas Tour

Uśmiech nie opuszczał uczestników. Sukces 1. Festiwalu Nauki i Zabawy (ZDJĘCIA)

Wiele atrakcji, uśmiechów na twarzach, zabawy i edukacji zagościło w niedzielne przedpołudnie na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku. To wszystko za sprawą „1. Festiwalu Nauki i Zabawy”, zorganizowanego przez PWSZ z okazji Dnia Dziecka.

To pierwsza tego typu impreza zorganizowana przez uczelnię, ale z pewnością już teraz na stałe wpisze się w kalendarz roku akademickiego, jako niezwykle barwna i dająca wiele radości zwłaszcza tym najmłodszym. Od wczesnych godzin porannych dziedziniec sanockiej uczelni tętnił życiem. Oprócz tego, czego nie może zabraknąć na żadnej dziecięcej imprezie, a więc dmuchanych zjeżdżalni, kul, waty cukrowej czy popcornu, każdy z Instytutów PWSZ przygotował wiele atrakcji. Nie zabrakło eksperymentów fizycznych z wykorzystaniem ciekłego azotu, gier i zabaw edukacyjnych, mikroskopijnego badania flory, pokazu talentów muzycznych, czy wreszcie zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz budowy anatomicznej ludzkiego ciała.

Oprócz tego bańki mydlane, rysunki kredą, malowanie twarzy, kolorowe balony.

Wielką popularnością cieszyły się także pokazy straży pożarnej i policji, gdzie każdy z dzieci mógł usiąść za kierownicą wozu strażackiego czy policyjnego, włączyć koguta i choć na chwilę pomarzyć o tym, że w przyszłości zostanie strażakiem czy policjantem. Wiele z dzieci już podczas festiwalu obrało swoją przyszłość i karierę nie odchodząc godzinami od perkusji, cymbałek i innych instrumentów muzycznych. Niektórzy swoją przyszłość zwiążą z pewnością z techniką i fizyką, a pokazy i eksperymenty w których uczestniczyli tylko spotęgują ich wybór.

Było cudownie, nie tylko za sprawą pogody, ale także dzięki pracy wykonanej przez wszystkie Instytuty Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Wszyscy opuszczali teren uczelni uśmiechnięci i zadowoleni. Nie obyło się jednak także bez dziecięcych łez spływających po pomalowanych policzkach i pytaniem do rodziców „dlaczego musimy już iść…”

Nie martwcie się powrócicie tutaj już niedługo. A to za sprawą kolejnych ciekawych wydarzeń przygotowanych przez sanocką PWSZ. Nie zapominajcie także (zwłaszcza ci troszkę starsi), że właśnie rozpoczęła się rekrutacja na studia. A do zaoferowania mamy wiele!

Ps. zdjęcia z sesji z „minionkami” do odebrania w Biurze Karier, Promocji i Współpracy PWSZ (budynek A, p. 113) lub na podany adres e-mail.

 

materiały nadesłane


28-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook