REKLAMA
Lucas Tour

VI Karpacki Festiwal Archeologiczny w Trzcinicy – Karpacka Troja

POWIAT JASIELSKI / PODKARPACIE. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zaprasza w dniach od 19 do 21 sierpnia na VI Karpacki Festiwal Archeologiczny.
Tegorocznej edycji towarzyszyć będą widowiskowe bitwy, turnieje i pokazy rzemieślnicze. Przed publicznością wystąpi kilkuset wojów i rzemieślników odtwarzających okres epoki brązu i wczesnego średniowiecza.

afisz_2016

wojowie na rynku - 2014
Festiwal tradycyjnie rozpocznie się 19 sierpnia pokazem walk i uzbrojenia na Rynku w Jaśle. Jednym z ważniejszych elementów programu są turnieje. Wojowie wczesnośredniowieczni będą zmagać się o nagrody specjalne między innymi w turnieju bojowym i łuczniczym.
Największą atrakcją Festiwalu jest możliwość obejrzenia rekonstrukcji wielkiej bitwy o panowanie nad grodem w Trzcinicy. Każdy, kto w tych dniach odwiedzi Karpacką Troję wyjdzie z niej bogatszy o wiedzę dotyczącą czasów, w których w Trzcinicy funkcjonował jeden z najpotężniejszych grodów obronnych na terenie Polski.
Podczas Festiwalu po raz pierwszy zostanie zaprezentowane wyjątkowe znalezisko mieczy wykonanych z brązu. Jest to jedno z najbardziej niezwykłych odkryć, jakie miało miejsce na południu Polski w ostatnich latach . Znalezisko to stało się wielką sensacją ostatniego czasu przykuwającą uwagę mediów ogólnopolskich. Najprawdopodobniej miecze ze znalezionego skarbu używane były przez wojowników tzw. kultury Gava pomiędzy 1200 a 1050 p.n.Ch., czyli w epoce brązu.

Do zobaczenia w Karpackiej Troi!

18-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)