REKLAMA
Lucas Tour

W wakacje ponad 100 nowych połączeń Polregio!

POLSKA / PODKARPACIE. W wakacje codziennie ponad 100 dodatkowych połączeń Polregio Wraz z oficjalnym zakończeniem roku szkolnego rozpoczyna się sezon wakacyjny, Polacy ruszają więc na urlopy. Dlatego Polregio, jak co roku, uruchamia dodatkowe pociągi oraz zwiększa częstotliwość na najpopularniejszych trasach w okresie turystycznym. W tym roku będzie to 107 dodatkowych połączeń dziennie. Na podróżnych czekają również specjalne bilety w atrakcyjnych cenach.

Oferta Polregio na wakacyjne wyjazdy obejmuje kilka rodzajów biletów dostępnych w całym kraju – m.in. specjalną ofertę na weekendy, czy promocję „TY i raz, dwa, trzy”. Bilet turystyczny, dostępny w cenie 56,70 zł umożliwia nieograniczone podróże pociągami po całej Polsce od 18:00 w piątki do 06:00 w poniedziałki. Bilet jest honorowany w pociągach REGIO (za wyjątkiem pociągów specjalnych) oraz pociągach osobowych Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich (z wyjątkiem odcinka Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko – Kraków Olszanica), jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter).

Z kolei Mini bilet turystyczny kosztuje 46,40 zł i pozwala podróżować bez limitu po całej Polsce pociągami POLREGIO od piątku od 18:00 do poniedziałku do 06:00. Bilety turystyczny oraz Mini bilet turystyczny można kupić w automatach biletowym lub VIDEOMATACH Polregio. Natomiast Bilet mini turystyczny można dodatkowo zakupić także w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl oraz mobilnej aplikacji mPOLREGIO.

Z kolei „Ty i raz, dwa, trzy” to oferta na podróże wakacyjne dla większych grup. Można dzięki niej taniej podróżować w towarzystwie jednej, dwóch lub trzech osób do tej samej stacji przeznaczenia, tym samym pociągiem. Dla pierwszej osoby wydaje się bilet jednorazowy, koszt biletu liczony jest wg. taryfy normalnej lub z ulgą ustawową. Dla pozostałych osób bilety są tańsze o ok. 30% od taryfy normalnej.

Bilety z tej oferty można kupić w automacie biletowym, VIDEOMACIE POLREGIO, na stronie www.bilety.polregio.pl oraz w aplikacji mobilnej POLREGIO, jak również na stronach internetowych i przez aplikacje do zakupu biletów kolejowych. Ponadto, Polregio uruchamia nowe połączenia i zwiększa częstotliwość na najpopularniejszych trasach w poszczególnych regionach.

Województwo podlaskie
W województwie podlaskim Polregio uruchomiło 6 par pociągów na trasie Białystok – Waliły, począwszy od 3 czerwca do 30 września. Dodatkowa, siódma para pociągów zostanie uruchomiona 15 sierpnia. Ponadto, pociągi Polregio regularnie kursują na typowo wakacyjnych trasach Białystok – Suwałki, Siedlce – Czeremcha/Hajnówka – Białystok oraz Białystok – Osowiec (Ełk).

Województwo kujawsko-pomorskie

Podróżni z województwa kujawsko-pomorskiego mogą dojechać nad morze – całoroczne pociągi
kursują na trasie Bydgoszcz Główna – Gdynia Główna. Województwo pomorskie Od 24 czerwca do 2 sierpnia funkcjonować będzie wakacyjne połączenie na trasie Łeba – Gdynia Główna. Ponadto, w województwie pomorskim kursują również całoroczne pociągi relacji Gdynia Główna – Gdańsk Wrzeszcz – Kościerzyna oraz Gdynia Główna – Hel – Gdynia Główna, które w sezonie wakacyjnym służą turystom. Na popularnej trasie na Hel w sezonie wakacyjnym uruchomione zostały dwa dodatkowe połączenia tam i z powrotem, relacji Gdynia Główna – Hel – Gdynia Główna.
Zwracamy uwagę pasażerów, że ze względu na ograniczoną długość peronów oraz brak mijanek, pociągi kursujące w trasach na Hel w okresie wakacyjnym mają ograniczoną liczbę miejsc, w tym zwłaszcza ograniczoną liczbę miejsc na rowery. Zapraszamy do wcześniejszego planowania wycieczek bądź korzystania z lokalnych wypożyczalni rowerów.

Województwo świętokrzyskie

W świętokrzyskiem wakacyjny rozkład jazdy działa już od 11 czerwca. Pociągi w relacji Kielce – Częstochowa – Kielce oraz Częstochowa – Busko Zdrój – Częstochowa zatrzymują się na stacji Włoszczowa Północ, a wszystkie pociągi z Kielc w kierunku Włoszczowej kończą i rozpoczynają bieg na stacji Włoszczowa Północ. Ponadto od 11 czerwca pociągi w kierunku do Buska-Zdroju i z
powrotem kursują bez utrudnień związanych z autobusową komunikacją zastępczą. Województwo małopolskie W regionie stale kursują pociągi na trasie: Kraków – Krynica-Zdrój – Kraków. W okresie wakacyjnym rozkład przewiduje powrót pociągów na trasę Kraków – Zakopane – Kraków.
Codzienne połączenia są zaplanowane także w ramach superREGIO „ENERGYLANDIA” na trasie Katowice – Zator-Katowice od 23 czerwca do 31 sierpnia. Dodatkowe kursy są planowane również na trasie Kraków – Zator Park Rozrywki – Kraków w dniach 1-31 sierpnia. Ponadto do dyspozycji
pasażerów są pociągi stałego kursowania na trasie: Kraków- Krynica-Zdrój – Kraków oraz Kraków – Zakopane – Kraków.

Województwo lubelskie

Polregio uruchamia pociągi sezonowe na trasach: Lublin – Bełżec-Lublin, Lublin – Jarosław – Lublin, Zamość – Rzeszów – Zamość, Chełm – Włodawa – Chełm. Pociągi na Roztocze kursują w sezonie wakacyjnym w okresie 24 czerwca – 31 sierpnia, natomiast na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie kursują w każdy weekend od 24 czerwca do 27 sierpnia oraz dodatkowo 14 i 15 sierpnia.

Województwo łódzkie

Połączenia całoroczne umożliwiające zwiedzanie innych miast to Warszawa – Łódź, Łódź – Poznań
oraz Częstochowa – Łódź. W Łodzi można zwiedzić np. Orientarium ZOO Łódź, stanowiące najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęconemu faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej
oraz EC1 Łódź Centrum Nauki i Techniki. Dworzec Łódź Kaliska znajduje się tylko 15 minut drogi pieszo od Orientarium ZOO Łódź.

Województwo warmińsko-mazurskie
Pasażerowie poszukający połączeń wakacyjnych mogą skorzystać z regularnych połączeń na trasach: Olsztyn – Szczytno – Pisz – Ełk, Olsztyn – Giżycko oraz Olsztyn – Ostróda – Iława. Województwo wielkopolskie Przez cały okres wakacyjny pasażerowie korzystać mogą z regularnych połączeń do Kołobrzegu, Świnoujścia i Międzyzdrojów. Ponadto, Wielkopolski Zakład Polregio w Poznaniu uruchamia także połączenie relacji Poznań – Szklarska Poręba.

Województwo podkarpackie

W okresie wakacyjnym Polregio uruchamia w województwie podkarpackim pociągi na trasach: Rzeszów/Sanok – Medzilaborce (od 24 czerwca od 3 września), Rzeszów – Zamość/Sandomierz (od 24 czerwca do 27 sierpnia) oraz Jarosław – Lublin (również od 24 czerwca do 27 sierpnia).

Województwo zachodniopomorskie
Zachodniopomorski Zakład Polregio w Szczecinie na okres wakacyjny zapewnia pociągi na trasie
Koszalin – Mielno Koszalińskie.

Województwo dolnośląskie

Dostępny jest pociąg relacji Poznań – Szklarska Poręba, który odjeżdża z Wrocławia Głównego w godzinach porannych. Godziny pociągu powrotnego są dostosowane do potrzeb turystów – odjazdy ze Szklarskiej Poręby Górnej odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 12:45, natomiast w soboty, niedziele i święta o godz. 15:33. W skład pociągu wchodzi wagon przystosowany do przewozu rowerów oraz wagon cafeREGIO.

Województwo lubuskie

Podczas weekendów w okresie 24 czerwca – 3 września kursować będzie pociąg na trasie Zielona Góra – Szczecin – Międzyzdroje – Świnoujście (skomunikowanie z pociągiem 88217 z Gorzowa Wielkopolskiego na stacji Kostrzyn). Pociąg relacji Zielona Góra – Łagów będzie dostępny w soboty, niedzielę i święta od 24 czerwca do 27 sierpnia. W tym samym okresie i dniach tygodnia dostępna będzie też wakacyjna trasa Gorzów Wlkp. – Wierzbno. Dodatkowo w lubuskim funkcjonuje IV już edycja akcji „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami Polregio” – na podróżnych czekają oferty bardzo ciekawych wycieczek na trasach: Gorzów Wielkopolski – Pszczew (26 czerwca), Zielona Góra – Pszczew (10 lipca), Zielona Góra – Przewóz/Park Mużakowski (24 lipca i 18 września), Gorzów Wielkopolski – Pszczew (7 sierpnia), Zielona Góra – Bolesławiec (21 sierpnia) oraz Gorzów Wielkopolski – Lubniewice (4 września).

Ze szczegółowym rozkładem jazdy i mapą połączeń można zapoznać się na stronie internetowej Polregio.

źródło: materiały nadesłane/ Polregio

zdjęcie: Polregio

21-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)