REKLAMA
Lucas Tour

Warsztaty Tanga Argentyńskiego w MDK

JASŁO / PODKARPACIE. Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle rozpoczyna cykl spotkań z nauczycielami tanga argentyńskiego. Pierwsze warsztaty taneczne odbędą się 17-18 września 2016 r., w godzinach: sobota 16.00-17.30, niedziela: 15.00-16.30. 

Tango argentyńskie zrodziło się na przedmieściach Buenos Aires ponad 100 lat temu. Nie stworzył go żaden choreograf lecz zwyczajni ludzie, tańcząc najpierw w piwnicach, na ulicy i w knajpach. Potem taniec ten został doceniony i przeniósł się na parkiety. Obecnie, ze względu na swoją niepowtarzalność, jest to jeden z ulubionych tańców na całym świecie. Niezwykły charakter tango zawdzięcza swojej nastrojowości. Inaczej niż w tangu europejskim, partnerzy taneczni wykonują taniec blisko siebie, nadając mu charakter bardziej prywatny, intymny.

tango argentyńskie - plakat

Do dziś w znacznej mierze tango argentyńskie opiera się na improwizacji, jednak na potrzeby nauki tańca ustalono kilka podstawowych figur, które początkujący tancerze poznają na pierwszych lekcjach tanga. Dzięki bliskiemu kontaktowi partner łatwo może prowadzić partnerkę w tańcu już na początku tanecznej edukacji. Naukę tanga argentyńskiego można podjąć w każdym wieku, nie ma tu żadnych ograniczeń. Każdy może odnaleźć w tangu coś dla siebie i czerpać z niego mnóstwo satysfakcji.
W Polsce nauka tanga argentyńskiego jest coraz powszechniejsza, powstaje mnóstwo szkół, a pasjonaci spotykają się na organizowanych w wielu miastach milongach, czyli wieczorach z tangiem, podczas których można poczuć niezwykły klimat argentyńskich knajpek.
Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle rozpoczyna cykl spotkań z nauczycielami tanga argentyńskiego. Pierwsze warsztaty taneczne odbędą się 17-18 września 2016 r., w godzinach: sobota 16.00-17.30, niedziela: 15.00-16.30. Koszt: 15 zł/os. za jedne zajęcia. Serdecznie zapraszamy!

Zapisów prosimy dokonywać osobiście w MDK bądź pod numerem telefonu – 13 446 59 25

22-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)