REKLAMA
Lucas Tour

Wpadł za brak maseczki. Był poszukiwany

JASŁO / PODKARPACIE. Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego podjęli interwencję wobec mężczyzny, który robiąc zakupy w sklepie nie miał maseczki. Okazało się, że 24-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, skąd trafi do zakładu karnego.

12-121zdjęcie podglądowe/ arch. policji

Policjanci, podczas codziennej służby, sprawdzają respektowanie i stosowanie się do obowiązujących nakazów i zakazów dotyczacych zakrywania usta i nosa maseczką m.in. w sklepach. Osoby nieprzestrzegające obostrzeń, muszą liczyć się z konsekwencjami. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troskę o bezpieczeństwo, zarówno swoje jak i innych, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

W minioną niedzielę, po godz. 16 w Jaśle, policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który przebywał w sklepie na jednej ze stacji paliw, nie mając zakrytych ust i nosa. Za to wykroczenie, 24-letni mieszkaniec gminy Jasło, został ukarany mandatem. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. 24-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, skąd trafi do zakładu karnego.

Pamiętajmy: Obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia. Bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, musimy używać maseczek ochronnych. Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy – musimy mieć dokładnie zasłonięte usta i nos.

źródło: KPP Jasło

01-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)