REKLAMA
Lucas Tour

Wspólne kontrole policjantów z pracownikami sanepidu

Policjanci systematycznie prowadzą działania, podczas których zwracają uwagę na to, czy każdy stosuje się do obostrzeń sanitarnych. Funkcjonariusze wraz z pracownikami sanepidu sprawdzają m.in. czy klienci i pracownicy sklepów stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Funkcjonariuszy można spotkać także w miejscach grupowania się większej liczby osób. Wobec tych, którzy nie przestrzegają obostrzeń policjanci będą wyciągać konsekwencje.

Policjanci sprawdzają, czy wszyscy stosują się do wprowadzonych obostrzeń sanitarnych. Wspólnie z inspekcją sanitarną sprawdzają czy klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Zwracają uwagę na prawidłowe oznakowanie w sklepach, dostępność środków do dezynfekcji rąk oraz liczbę osób jednocześnie przebywających w danym sklepie. Policjanci sprawdzą napływające sygnały dotyczące niestosowania się do obowiązujących restrykcji.

Przypominamy, że każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać pouczona, ukarana mandatem lub wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują też inspekcję sanitarną, która może nałożyć wysoką karę pieniężną.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o respektowanie przepisów porządkowych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla wspólnego dobra.

KGP

Narodowa Kwarantanna: Obostrzenia

30-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)