REKLAMA
Lucas Tour

Wyjątkowy jubileusz Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów

JASŁO / PODKARPACIE. Ponad 110 osób weźmie udział w X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz. Przesłuchania uczestników w poszczególnych kategoriach odbywać się będą w dniach 26 – 27 marca br. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego oraz budynku dawanego kina Syrena w Jaśle.

Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów to wydarzenie kulturalne, którego pomysłodawczynią była znakomita śpiewaczka operowa Stefania Woytowicz. Celem konkursu jest poszerzenie znajomości literatury kompozytorów polskich wśród młodych ludzi oraz rozbudzanie zainteresowania twórczością rodzimych kompozytorów. Spotkania instrumentalne to także możliwość konfrontacji własnych umiejętności, zdobycia kolejnych doświadczeń i poszukiwanie własnej drogi muzycznej.

W konkursie adresowanym do uczniów szkół muzycznych I i II uczestniczą dzieci i młodzież z całego kraju. Do tej pory przez JDK i PSM przewinęło się blisko tysiąc młodych muzyków, których oceniali wybitni jurorzy m. in.: prof. Konstanty Andrzej Kulka, prof. Ewa Bukojemska, prof. Andrzej Godek, prof. Waldemar Sutryk, prof. Mariola Cieniawa, prof. Jerzy Kotyczka. W tym roku uczestników X Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów oceniać będą równie znakomici jurorzy: Wiesław Kwaśny (skrzypce) z Akademii Muzycznej w Krakowie, Stanisław Firlej (wiolonczela) z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Maria Szwajger – Kułakowska (fortepian) Akademii Muzycznej w Katowicach (instrumenty smyczkowe i szarpane) oraz Andrzej Godek (klarnet) z Akademii Muzycznej Krakowie, Igor Cecocho (trąbka) z Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Elżbieta Gajewska (flet) z Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie (instrumenty dęte i akordeon).

X Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów zakończy Koncert Galowy 27 marca o godz. 19.00.

źródło: JDK

okmi_2015

19-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)