REKLAMA
Lucas Tour

Zadbaj o bezpieczną przyszłość!

Myśl o przyszłości budzi w ludziach rozmaite odczucia. Jedni patrzą w nią z nadzieją, inni ze strachem, większość z nas jednak, zastanawiając się nad nią, czuje przynajmniej niewielki niepokój. Nie wszystko w naszym życiu zależy przecież od nas samych, wielu rzeczy nie da się przewidzieć ani zaplanować, ponadto zawsze istnieje ryzyko, że mimo największych starań wydarzy się coś przykrego i niespodziewanego.

Choć na wiele rzeczy nie mamy wpływu, zawsze warto jednak starać się przed różnymi problemami zabezpieczyć, tak by przynajmniej zminimalizować ich ewentualne konsekwencje. Podpowiadamy, o czym dobrze jest z wyprzedzeniem pomyśleć.

Warto się ubezpieczać

Dziś wiele osób stara się zabezpieczyć przed różnymi problemami i przykrymi losowymi zdarzeniami, wykupując sobie polisy ubezpieczeniowe. Co prawda nie są one sposobem na uniknięcie kłopotów, ale przynajmniej pozwalają zmniejszyć ich konsekwencje finansowe. Jeśli jesteśmy ubezpieczeni, a dojdzie do sytuacji, którą obejmuje polisa, straty związane z tym zdarzeniem zostaną pokryte przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Takie rozwiązanie daje nam więc pewien komfort psychiczny i pozwala mniej się niepokoić o to, co przyniesie przyszłość.

Do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez Polaków ubezpieczeń należą te na życie i zdrowie. W końcu, mimo że każdy z nas chciałby żyć jak najdłużej i przez cały czas cieszyć się dobrym samopoczuciem, na te kwestie często nie mamy niestety wpływu. Ubezpieczenie na życie występuje w różnych wariantach. W podstawowej wersji polega ono na tym, że regularnie opłacamy składki, a w razie naszej śmierci odszkodowanie o ustalonej w umowie wysokości jest wypłacane naszym bliskim. Dzięki temu otrzymują oni solidne zabezpieczenie finansowe, które pozwoli im przetrwać najtrudniejsze chwile i ułożyć sobie od nowa życie oraz stanąć na nogi. Ubezpieczenie zdrowotne natomiast obejmuje również sytuacje, gdy coś nam się stanie i z tego powodu stan naszego zdrowia zostanie nadszarpnięty. Wówczas odszkodowanie zrekompensuje nam doznane cierpienia, a także ewentualnie brak możliwości wykonywania obowiązków zawodowych.

d88a57fd-5f1d-46d4-af46-c1247868bef3

Innym rodzajem ubezpieczeń są te wykupowane z myślą o naszych dzieciach. W tym przypadku nie zabezpieczamy więc przyszłości swojej, lecz swoich pociech. Produkty tego typu noszą nazwę polis posagowych. Działanie takiej polisy polega na tym, że zakładający ją rodzic przelewa przez pewien czas (najczęściej co najmniej kilka lat) na nią mniejsze lub większe sumy, a w określonym momencie zgromadzona całość zostaje wypłacona jego dziecku. Dzięki temu młody człowiek posiada już dość solidne zaplecze finansowe, co sprawia, że start w dorosłość staje się dla niego znacznie łatwiejszy – może on przeznaczyć te środki na przykład na wkład własny do kredytu mieszkaniowego, auto czy też założenie własnej działalności gospodarczej.

Bezpieczna przyszłość z PADO24

Martwisz się o przyszłość? Zastanawiasz się, jak będzie ona wyglądała? Masz obawy dotyczące tego, czy będzie szczęśliwa i czy nie wydarzy się nic, co mogłoby przekreślić Twoje plany, marzenia oraz dotychczasowy wysiłek? Co prawda pewnych sytuacji nie unikniesz, ale możesz przynajmniej zminimalizować ich konsekwencje – a sposobem na to jest na przykład wykupienie polis ubezpieczeniowych. Ubezpieczenia na życie, zdrowie oraz innego rodzaju stają się wśród Polaków coraz popularniejsze. Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się wręcz w oferowaniu nam coraz to nowszych i atrakcyjniejszych ich wariantów. Jak znaleźć ten najlepszy dla siebie? Pomóc tutaj może strona PADO24. Jest ona prawdziwą kopalnią wiedzy dotyczącej ubezpieczeń, a także innych ważnych tematów. Szczególnie warto zwrócić uwagę na udostępnioną tam porównywarkę, dzięki której będziesz mógł obiektywnie spojrzeć na dostępne opcje oraz poznać ich plusy i minusy. Chcesz wybrać dobrą polisę? Porównuj na PADO24!

ec5044f3-d40d-4b17-8871-b75729c33261

27-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook