REKLAMA
Lucas Tour

Pijany kierowca zatrzymany. Miał niemal 3 promile!

POWIAT SANOCKI. Zdecydowana i właściwa postawa świadka, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, który kierował volkswagenem, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie 45-latka zadecyduje sąd.

H2FESR

Wczoraj po godz. 11, dyżurny sanockiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Zagórz, na jednym z parkingów, prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu i ma zamiar odjechać. Mężczyzna wcześniej był widziany przez osoby postronne, jak wchodził, a następnie wychodził ze sklepu. Jego zachowanie i sposób poruszania się wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Będąca w pobliżu kobieta zareagowała i chciała zabrać kierowcy kluczyki od volkswagena, uniemożliwiając mu jazdę pojazdem. Wtedy mężczyzna odszedł z parkingu. Na miejsce skierowano policjantów z posterunku w Zagórzu.

Funkcjonariusze ustalili właściciela pozostawionego na parkingu pojazdu i rozpoczęli poszukiwanie jego kierowcy. Po około 30 minutach zatrzymali 45-latka. Mężczyzna przyznał się do kierowania samochodem. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie niemal 3 promile alkoholu. 

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Wkrótce za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że pijany kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Coraz częściej uczestnicy ruchu drogowego nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o podejrzeniu kierowania po alkoholu, może uratować czyjeś życie. Zdecydowana i właściwa postawa świadka, który zareagował wczoraj na niebezpieczną sytuację, zasługuje na pochwałę.

Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

 

 źródło: KPP Sanok


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

02-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)