REKLAMA
Lucas Tour

Zastanawiasz się gdzie i co studiować? Sprawdź nowe kierunki i specjalności WSPiA?

5 kierunków studiów w tym nowość „KRYMINOLOGIA” oraz 26 w tym 10 całkowicie nowych dostosowanych do potrzeb kandydatów specjalności to propozycje dla tegorocznych kandydatów na studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Uczelnia proponuje nowoczesne systemy nauczania i sprawdzania wiedzy oraz co najważniejsze jeszcze więcej zajęć praktycznych przygotowujących do pracy zawodowej.

Rekrutacja na studia w WSPiA rozpoczęła się w środę 1 czerwca 2022 r.! Na wszystkich kandydatów, którzy chcą złożyć podanie o przyjęcie na studia w I turze rekrutacji czekamy do 3 sierpnia 2022 r.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa jest najstarszą uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu – kształci studentów od 1995 roku. Jako jedyna uczelnia niepubliczna na Podkarpaciu posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Daje jej to status uczelni akademickiej i tym samym przynależność do elitarnej grupy najlepszych uczelni w Polsce.

Co możesz studiować w WSPiA

W roku akademickim 2022/2023 możesz wybrać jeden z 5 bardzo dobrze przygotowanych kierunków studiów. WSPiA oferuje studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunkach:

  • Administracja (studia I i II stopnia),
  • Bezpieczeństwo Wewnętrzne (studia I i II stopnia),
  • Kryminologia (studia I stopnia),
  • Prawo (5-letnie studia magisterskie),
  • Zarządzanie (studia I stopnia).

Na kierunkach „administracja” i „zarządzanie” nie musisz wybierać kierunku studiów w momencie składania podania. Zdecydujesz o tym dopiero po pierwszym rok wspólnych zajęć.

Nowości

Zdecydowanie najważniejszą i największą nowością w WSPiA jest nowy kierunek studiów, czyli Kryminologia. Jest to prestiżowy i popularny kierunek studiów, który ma charakter multidyscyplinarny. Koncentruje się na osobie przestępcy i łączy wiedzę z zakresu różnych nauk m.in.: psychologii, medycyny, prawa, socjologii czy ekonomii.

Przeczytaj więcej na temat KRYMINOLOGII w WSPiA

Oczywiście kandydaci oprócz Kryminologii mają do wyboru jeszcze cztery sprawdzone i prowadzone przez WSPiA od wielu lat kierunki studiów: Administrację, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Prawo oraz Zarządzanie. Na tych kierunkach również można znaleźć wiele nowości. Chociażby kierunek Administracja nową specjalność Kadry i Płace.

Na Bezpieczeństwie wewnętrznym w ofercie znalazło się 9 specjalności. Wśród nich 5 to nowości: przygotowanie obronne i bezpieczeństwo militarne, bezpieczeństwo ekonomiczne, przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej i terroryzmowi, obronność państwa i bezpieczeństwo międzynarodowe oraz menedżer bezpieczeństwa – zarządzanie kryzysowe.

Szukasz informacji o kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne? Kliknij tutaj!

Na kierunku zarządzanie znajdziesz ciekawych 6 specjalności. 4 to zupełnie nowe propozycje: analityka biznesu, menedżer biznesu, zarządzanie projektowe oraz zarządzanie w instytucjach publicznych.

Nowość wprowadzamy również na kierunku prawo. Jest to „Studium edukacyjne – kurs na aplikacje prawnicze”. Są to dodatkowe zajęcia praktyczne przygotowujące do podjęcia aplikacji ogólnej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (a następnie sędziowskiej lub prokuratorskiej) lub adwokackiej, notarialnej, radcowskiej czy komorniczej.

Odpowiedź na pytanie: dlaczego warto studiować prawo w WSPiA znajduje się tutaj!

Rekrutacja elektroniczna

Rekrutacja kandydatów na studia prowadzona jest on-line. Kandydat loguje się elektronicznie poprzez nowoczesny system e-rekrutacji WSPiA. Uzupełnia wszystkie wymagane dane, załącza odpowiednie dokumenty oraz dokonuje wyboru kierunku studiów. Zgłoszenie jest przyjmowane przez pracowników biura rekrutacyjnego, którzy w razie potrzeby kontaktują się z kandydatem w celu uzupełnienia brakujących danych.

Chcesz wiedzieć, dlaczego warto studiować właśnie w WSPiA? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz tutaj!

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

04-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook