REKLAMA
Lucas Tour

ZUS bankrutuje!? Skąd pieniądze na 500+? Czy Polacy mogą liczyć na emerytury?

ZUS bankrutuje!? Skąd pieniądze na 500+? Czy Polacy mogą liczyć na emerytury?

ZUS bankrutuje!? Skąd pieniądze na 500+? Czy Polacy mogą liczyć na emerytury? Andrzej Sadowski

 

za WIKIPEDIA:

Andrzej Sadowski (ur. 4 lutego 1963 w Przasnyszu[1]) – polski ekonomista, publicysta gospodarczy, prezydent Centrum im. Adama Smitha.

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Podjął studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzył na tej uczelni Zespół Badań nad Myślą Konserwatywną i Liberalną (1984). Był redaktorem założonego w 1986 podziemnego pisma „Dodruk”[2]. Za prowadzoną działalność był rozpracowywany przez funkcjonariuszy służb specjalnych PRL[1].

Należał do organizatorów Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie (1986–1989). Wraz z Mirosławem Dzielskim i Aleksandrem Paszyńskim współtworzył Akcję Gospodarczą jako środowisko dyskusyjne związanych z opozycją ekonomistów[2]. Był jednym z sygnatariuszy aktu założycielskiego Ruchu Polityki Realnej, później przekształconego w Unię Polityki Realnej. Następnie działał w Kongresie Liberalno-Demokratycznym[3]. W połowie lat 90. był jednym z założycieli Transparency International Polska, wchodząc w skład zarządu tej organizacji[2].

W 1989 zainicjował powołanie Centrum im. Adama Smitha[2]. Pełnił funkcję jego wiceprezydenta, a w 2014 został prezydentem tego think tanku. W latach 2009–2010 był członkiem powołanej przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Narodowej Rady Rozwoju[4]. W 2014 założył radę konfederacji pracodawców Unii Rynku Budowlano-Inwestycyjnego (URBI)[5]. W październiku 2015 wszedł w skład Narodowej Rady Rozwoju utworzonej przez prezydenta Andrzeja Dudę[6].

Również w 2014, za wybitne zasługi dla rozwoju i promocji polskiej przedsiębiorczości, za osiągnięcia w działalności społecznej, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[7]. W 2004 uhonorowany statuetką „Przasnyskiego Koryfeusza”.

Źródło: wikipedia.org

13-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)